Sadaļas Sadaļas

Jēkabpilī uzstāda speciālus atkritumu konteinerus suņu ekskrementu savākšanai

Jēkabpilī uzstādīti pirmie atkritumu konteineri, kas paredzēti suņu ekskrementu savākšanai. Līdz šim pilsētā tādu nebija. Atkritumu apsaimniekotājs pauž cerību, ka suņu saimnieki kļūs apzinīgāki un biežāk satīrīs aiz saviem četrkājainajiem draugiem.  

Lai savāktu aiz sava suņa, nepieciešamas vien pāris minūtes. Diemžēl daudzi suņu saimnieki to nedara. Nepatīkamais skats bojā pastaigas gan citiem suņu saimniekiem, gan pārējiem iedzīvotājiem. Lai motivētu suņu īpašniekus būt atbildīgākiem, SIA “Jēkabpils pakalpojumi” – atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Jēkabpilī – uzsāka jaunu iniciatīvu, kuras laikā dažādās pilsētas vietās jau uzstādīti pirmie atkritumu konteineri, kas paredzēti tieši suņu izkārnījumu izmešanai.

To pozitīvi vērtē daudzi suņu īpašnieki, arī jēkabpiliete Ilga, kura bieži ar savu suni Čio pastaigājas Jēkabpils Mežaparkā.

“Ļoti labi, jo es – re kur man ir maisiņi. Kādreiz tālu jānes izmest. Lai arī maziņš, es savācu aiz viņa,” saka Ilga, piebilstot, ka noteikti lietos jaunus konteinerus. 

Arī jēkabpiliete Nataļja vienmēr savāc aiz sava suņa.

Jēkabpilī uzstāda speciālus atkritumu konteinerus suņu ekskrementu savākšanaiSandra Paegļkalne

“Parastajā miskastē, kad es metu, man likās, ka citiem cilvēkiem varbūt nav patīkami, atverot un iemetot savus parastos atkritumus. Mēs lasām obligāti, jo pēc mums paliek ļoti labas čupas. Nevar atstāt,” atzīst Nataļja.

“Pēc ziemas tiešām var manīt, ka nav lasījuši cilvēki ļoti daudzi,” viņa piebilst.

Tā kā suņu ekskrementus drīkst izmest jebkurā sadzīves atkritumu konteinerā, kādu pilsētā ir daudz, jaunie konteineri vairāk domāti iedzīvotāju izglītošanai.  

“Ne velti mēs esam izraudzījušies košus, spilgtus, pamanāmus šos konteinerus, lai liktu iedzīvotājiem aizdomāties,” skaidro SIA “Jēkabpils pakalpojumi” sabiedrisko attiecību speciāliste Santa Kūlīte.

“Tas ir gan praktisks, gan reizē izglītojošs pasākums. Protams, mēs aicinām izmantot un pievērst uzmanību, jo šī problēma pastāv jau gadiem. Ir nepatīkami daudziem iedzīvotājiem, Mēs esam saņēmuši pirms tam diezgan daudz sūdzību. Šī ir reakcija no mūsu puses, mūsu iniciatīva, ko mēs esam realizējuši, raduši risinājumu no saviem līdzekļiem,” saka Kūlīte.

Šobrīd ir uzstādīti 10 konteineri, bet atkritumu apsaimniekotājs apkopos iedzīvotāju ierosinājumus par to, kur vēl vajadzētu šādas urnas, un iespēju robežās šogad izvietos vēl vairākas.

Viss gan atkarīgs no finansēm, jo katra tāda urna maksā aptuveni 100 eiro un uzņēmumam vēl jāmaksā darbiniekam par urnu iztukšošanu.

Atkritumu apsaimniekotājs pauž cerību, ka jaunie konteineri motivēs suņu saimniekus būt atbildīgākiem, jo nevienam citam šie ekskrementi nav jāvāc. Pienākums publiskās, apdzīvotās teritorijās savākt aiz saviem mājdzīvniekiem ir pašiem saimniekiem, un tas noteikts Ministru kabineta noteikumos. Prasības kontroli Jēkabpilī veic pilsētas pašvaldības policija, bet speciāli reidi netiek rīkoti resursu trūkuma dēļ.

“Jēkabpils pilsētas pašvaldības policija patrulēšanas režīmā, kad tiek apsekotas pastaigu vietas, cilvēku drūzmēšanās vietas, pievērš uzmanību tam, lai suņi, kas ir pavadā vadāmi, atrastos tieši pie pavadas, tāpat arī lai viņu ekskrementi tiktu salasīti. Konkrēti par to, ka kāds nav novācis ekskrementus, mums administratīvie pārkāpumi nav sastādīti. Tas tiek preventīvi darīts pirms tam – mēs aptaujājam cilvēku, vai viņam ir maisiņš ekskrementu savākšanai,” stāsta pašvaldības policijas priekšnieks Indulis Surkulis.

Pašvaldības policijā uzsver, ka nesavākšanu aiz suņa ikdienā noteikti redz daudzi aculiecinieki, bet parasti neviens nevēlas rakstīt iesniegumu, lai policija varētu uzsākt lietu.

Tāpēc šobrīd vienīgais risinājums ir izglītojošais un audzinošais darbs, ko aicināti veikt arī paši iedzīvotāji, pārrunājot šīs problēmas savā ģimenē, kā arī draudzīgi aizrādot līdzcilvēkam, ja sanācis pamanīt šādu pārkāpumu publiskajā vidē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt