Dienas ziņas

Cik gatavi esam krīzēm pārtikas nozarē?

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ārstniecības iestādes jaunu pārbaudījumu priekšā

Jēkabpilī un Daugavpilī slimnīcas ar bažām gaida jauno apkures sezonu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Straujais cenu kāpums elektrībai un siltumenerģijai liks savilkt ciešāk jostas ne vien iedzīvotājiem, bet būs būtisks slogs arī uzņēmumiem, tostarp ārstniecības iestādēm. Tās rudeni gaida ar satraukumu. Jau šobrīd tiek pieņemti grūti lēmumi, piemēram, iekrājumus, kas bija paredzēti jaunu medicīnas iekārtu iegādei, tērējot komunālo rēķinu segšanai.

Kopš maija beidzies valsts atbalsts energoresursu cenu kāpuma kompensācijai, kas nozīmē, ka jārēķinās ar lielākām izmaksām par elektrību, taču vislielākā neziņa un bažas ir par jauno apkures sezonu.

"Elektrības rēķini praktiski ar 1. janvāri ir dubultojušies. Tas nozīmē vairāk nekā 100 000 eiro gadā ir papildu izdevumi. Tas ir, klāt nāk pie slimnīcas, kur jau tā tas budžets nav tik liels," teica SIA "Jēkabpils reģionālā slimnīca" valdes loceklis Renārs Putniņš.

Jēkabpils reģionālajai slimnīcai situāciju nedaudz uzlabo tas, ka tai ir sava ar šķeldu apkurināma katlu māja. Taču arī šķeldas iepirkuma cena ir trīskāršojusies.

Jēkabpils reģionālā slimnīcas valdes loceklis rosināja celt tarifus, par kādiem slimnīcas sniedz valsts veselības aprūpes pakalpojumus.

"Un otrs ir, protams, ka Veselības ministrijai beidzot ir jāpārskata, šīs, teiksim, tarifu cenas atsevišķos pakalpojumos. Un tieši stacionārajos pakalpojumos, jo tas ir tas, kas tur to slimnīcu virs ūdens. Un tie ir tieši slimnīcas ienākumi," teica slimnīcas valdes loceklis. 

Vēl sliktākā situācijā ir Daugavpils reģionālā slimnīca. Tās vadītājs saka: pēdējais piliens būs mazināt algas iestādes darbiniekiem.

"Darīsim visu iespējamo, jo man negribētos šogad, esošajos krīzes apstākļos, kad cilvēkiem pašiem būs jāmaksā vairāk, vēl klāt viņiem nogriezt algas. Nu, tas, manuprāt, būs pats pēdējais, kam es ķeršos klāt," sacīja SIA "Daugavpils reģionālā slimnīca" valdes loceklis Grigorijs Semjonovs.

Veselības ministrija (VM) izprot sarežģīto situāciju šobrīd un īpaši jau, gaidot jauno apkures sezonu, bet risinājumu pagaidām nav. Tiekot gaidīti konkrēti aprēķini no pašām ārstniecības iestādēm.

"Uz valdību mēs esam spējīgi iet tajā brīdī, kad mums ir precīzs ziņojums – cik tie sadārdzinājumi ir, kam, kā izskatās kopējā bilde attiecīgajās iestādēs. Tas nozīmē, ka mēs izvēlamies kaut kādus periodus, ko mēs salīdzinām un tad tās faktiskās izmaksas, kas ir parādījušās papildus standarta patēriņa apjomiem, tad būtu pieprasāmi kā atsevišķi līdzekļi. Vai tās būs atsevišķas iestādes, kurām ir īpaša situācija un mēs kaut ko tādu piedāvājam, vai tas ir, nu, kaut kādi reģioni," sacīja VM Valsts sekretāres vietnieks finanšu jautājumos Boriss Kņigins.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!") iepriekš minējis, ka, iespējams, no valsts budžeta būs jāceļ līdzmaksājumi slimnīcām par veselības pakalpojumiem, bet – kad un par cik tas būs – nav zināms. Ministrijā solīja, ka pacientiem apmeklējums slimnīcās gan nebūs dārgāks.

Tikmēr šobrīd ārstniecības iestādes steidz iepirkt arī rezerves medikamentiem un medicīnas materiāliem. Pagaidām to cenas ir tādas pašas kā iepriekš, taču jau tiek saņemtas ziņas par gaidāmo sadārdzinājumu arī šajā pozīcijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti