Jēkabpilī svētku koncertā piedalīsies arī mazākumtautību kolektīvi

Jēkabpilī par godu Latvijas dzimšanas dienai otrdien tiks uzvilkts pilsētas karogs un kā ik gadu notiks svinīgais koncerts. Taču šoreiz tas nebūs tāds kā parasti – ar latviešu deju kolektīvu un koru piedalīšanos, jo pirmo reizi svētku koncertā aicināti piedalīties arī mazākumtautību kultūras biedrību kolektīvi.

Jēkabpilī ir vairākas mazākumtautību biedrības – krievu biedrība „Rodņik”, poļu biedrība „Rodacy”, baltkrievu biedrība „Spatkanne” un ukraiņu biedrība „Javir”.

Jēkabpils kultūras pārvaldes vadītāja Inta Ūbele stāsts, ka mazākumtautīku koletīvi izkrāšņo Jēkabpils kultūras telpu, "būdami stipri savās kultūras saknēs un tradīcijās un ar lielu cieņu un izpratni par latviešu kultūru."

Kolektīvi piedalījušies arī Dziesmu svētkos, veidojuši kultūras māju sēļu sētā.

Svētku rīts Jēkabpilī sāksies ar zvanu skaņām baznīcu torņos plkst. 10 un dievkalpojumu par Tēviju baznīcās. Plkst. 16 Krustpils Kultūras namā godinās čaklākos un godprātīgākos darba darītājus. Svētku koncertu šogad sagatavojuši Jēkabpils tautas mākslas kolektīvi, un, kā jau minēts, pirmo reizi  to kuplinās arī pilsētas  mazākumtautību mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi. Plkst.19 būs gājien Gaismas ceļā uz pieminekli „Kritušiem par Tēviju”, plkst. 19.30 - svētku salūts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt