Dienas ziņas

Talibu kaujinieki gūst panākumus

Dienas ziņas

Trūkst pirmsskolas pedagogu

Daudzdzīvokļu mājā Jēkabpilī nogrand sprādziens

Jēkabpilī sprādziena skartā māja jau pērn atzīta par nedrošu un iemītniekiem iedalīti citi dzīvokļi

Spraigu vakaru piedzīvojuši kāda Jēkabpils mikrorajona iedzīvotāji. Pēc dzīvoklī notikušas eksplozijas nogruva daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas konstrukcijas. Seši cilvēki evakuējās, bet viens cilvēks, kurš tika izglābts, ir smagi cietis un nogādāts slimnīcā.

“Labi, ka es dzīvs paliku! Visi griesti virsū. Es guļu gultā, visi griesti man sejā. Plikām kājām. Man cilvēki iedeva kaut praķi uzvilkt virsū, plika izgāju,” pastāstīja mājas iedzīvotāji Jānis un Ināra.

Jānis un Ināra dzīvoja pirmajā stāvā – tieši zem dzīvokļa, kurā ceturtdienas, 8. jūlija, pēcpusdienā nogranda sprādziens un nobruka grīda, griesti un siena. Ārā viņi tika pašu spēkiem, bet augšējā stāva kaimiņš, kura dzīvoklī notika eksplozija, smagi cieta un tika nogādāts slimnīcā.

Kaimiņi pastāstīja, ka smagi cietušais esot gribējis uztaisīt pašnāvību un uzspridzinājis gāzes balonu.

Notikušā apstākļus un to, kas izraisīja sprādzienu, gan vēl izmeklē policija, kas uzsākusi kriminālprocesu. Sākotnējā informācija liecina, ka, iespējams, notikusi gāzes eksplozija. Ir aizdomas arī par pašnāvības mēģinājumu, informēja likumsargi.

Notikuma vietā visu vakaru strādāja gan Valsts policijas pārstāvji, gan ugunsdzēsēji, kas atbrīvoja telpas no gruvešiem, pārliecinoties, vai zem tiem nav vēl kāds cietušais.

“Ierodoties notikuma vietā, varēja redzēt, ka otrā stāva dzīvoklī ir iebrucis pārsegums un arī ārsiena iebrukusi.

Tika izmantota izbīdāmās kāpnes, lai izglābtu cilvēku no otrā stāva, kas sēdēja starp gruvešiem. Viņš tika nodots mediķiem, viņu hospitalizēja uz Jēkabpils slimnīcu. Pašlaik tiek atbrīvota telpa no gruvešiem, lai pārliecinātos, ka tur vēl nav cilvēku. Pārējās telpas arī tika pārbaudītas, tur cilvēku nebija. Pirms VUGD darbinieku ierašanās no mājas jau bija evakuējušies seši cilvēki,” pastāstīja VUGD Zemgales reģiona brigādes pārtsāvis Sandis Āboliņš.

Sprādzienā bojātas vairākas automašīnas, kas atradās tuvāk notikuma vietai. “Policija plāta rokas, apdrošināšanas man nav. Izejas nav. Viss uz maniem pleciem. Iesūdzēt tiesā? Ko iesūdzēt? Šos alkoholiķus?” pauda bojātās automašīnas īpašnieks Dmitrijs.

Ēka, kurā notika nelaime, jau pagājušajā gadā tika atzīta par avārijas stāvoklī esošu, tādēļ visiem iemītniekiem tika iedalīti dzīvokļi citviet pilsētā. Tomēr iedzīvotāji joprojām uzturējās nedrošajā mājā.

“Šiem iedzīvotājiem šeit būt nevajadzēja. Ir ierādīti pieci dzīvokļi, kuros šie iedzīvotāji varēja pārvākties jau pirms laika.

Kāpēc to nav izdarījuši, man tagad grūti spriest, bet šodien problēmu nav ar viņu izmitināšanu, jo visiem ir, kur dzīvot. Ar viņiem noslēgti pat īres līgumi. Viens, ar kuru nav noslēgts līgums, tikko iznācis no ieslodzījuma vietas, bet dzīvoklis viņu gaida,” pastāstīja Jēkabpils pilsētas Pilsētvides departamenta direktors Raits Sirmovičs.

Ņemot vērā ēkas nedrošo tehnisko stāvokli, iemītniekiem nācās gaidīt, kamēr speciālisti pārbaudīja telpas, un tikai tad viņiem tika ļauts doties iekšā, lai paņemtu savas personīgās mantas. Pirmo nakti viņi pārlaida jaunajos dzīvokļos, kur viņiem arī turpmāk nāksies dzīvot, jo veco ēku pēc notikušā pašvaldība vairs neplāno remontēt, bet gan nojaukt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt