Dienas ziņas

Raiskuma pagastā izpostīts Gaujas krasts

Dienas ziņas

Autovadītāji vairāk rūpējas par spēkratu drošību

Jēkabpilī pirmklasnieki saņem atstarojošās vestes

Jēkabpilī pirmklasnieki saņem atstarojošās vestes

Jēkabpils skolu bērniem un jauniešiem atstarojošās vestes policija izsniedz teju desmit gadus. Pēdējos trīs gadus drošības mācību stundas organizētas  pirmklasniekiem.

Šonedēļ Jēkabpils pašvaldības policijas darbinieki viesojas vispārizglītojošajās mācību iestādēs, lai mazajiem skolēniem atgādinātu par drošības noteikumiem gan uz ceļa, gan mājās un skolā.

Policija arī atgādina, ka, tuvojoties gada tumšākajam laika periodam, apģērbs ar atstarojošiem elementiem obligāti jānēsā katram.

Tā kā straujiem soļiem tuvojas tumšākais gada laiks, pirmklasnieki Jēkabpilī saņem dāvanā atstarojošās vestes. Bet lielākais piedzīvojums ir iespēja aplūkot policijas auto no iekšpuses. Nodarbībās ko jaunu par satiksmi iemācījies pirmklasnieks Dins. "Iemācījos, ka ar riteni nevar braukt bez vecākiem (..)," saka Dins.

Kopumā drošības mēneša laikā Jēkabpils policija atstarojošās vestes dāvinās 242 pirmklasniekiem.

Jaunajam mācību gadam sākoties, svarīgi ir atgādināt par ceļu satiksmes noteikumiem, jo tieši tos skolēni pārkāpj visbiežāk.

"Vestes viņi ir sākuši nēsāt, bet ļoti, ļoti negribīgi. (..) Viņi šķērso brauktuvi neparedzētā vietā, šķērso brauktuvi aiz mašīnām, aiz kokiem, neparedzot to, ka var būt smagākas sekas," norāda Jēkabpils pašvaldības policijas priekšnieks Indulis Surkulis.

Pašvaldības policija Jēkabpilī izveidota vien pērnajā gadā, taču sadarbība ar skolām kļūst pilnvērtīgāka, un policija pastiprinātu vērību pievērš arī jauniešu izglītošanai. "Mēs vadām arī lekcijas 6., 9. klasei pilnīgi visās skolās. Tātad par nepilngadīgo atbildību, par atkarībām, lai tu nekļūtu par nozieguma upuri, bet tāpat arī par drošībām," stāsta Surkulis.

Bieži vien bērni seko pieaugušo piemēram, tāpēc atbildība par skolēnu izglītošanu drošības jautājumos būtu jāuzņemas visai sabiedrībai.

Piemēram: lai arī likums par obligātu atstarojošās vestes vai apģērba ar labi redzamiem gaismu atstarojošiem elementiem nēsāšanu diennakts tumšajā laikā pieņemts pirms diviem gadiem, vēl aizvien daudzi izvairās to ievērot. Turpmāk pašvaldības policija Jēkabpilī šo jautājumu risinās ar palielinātu reidu skaitu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti