Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Plānotās izmaiņas Jēkabpils poliklīnikā uztrauc pediatrus

Jēkabpilī pediatri uztraucas par izmaiņām poliklīnikā

Jēkabpils reģionālās slimnīcas jaunā valde, kas darbu sāka maijā, plāno veikt vērienīgu rekonstrukciju poliklīnikas ēkā, paredzot gan telpu pārplānošanu un remontu, gan esošo speciālistu pārvietošanu. Poliklīnikas ģimenes ārstus, kuri specializējušies darbā ar bērniem, plānots pārcelt uz citām telpām, un viņi tajā saskata nepilnības.

Pašlaik Jēkabpils poliklīnikas ģimenes ārsti ar specializāciju pediatrijā pacientus pieņem ēkas 1.stāva kreisajā spārnā, kas savulaik speciāli tika projektēts mazo pacientu vajadzībām. Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes plāns ir pēc telpu remonta pārcelt šos ģimenes ārstus uz 2.stāva kreiso spārnu, kur pašlaik atrodas asins sagatavošanas centrs. Ģimenes ārsti ir nobažījušies, jo

2.stāvā nav tik plašu gaiteņu un savstarpēji nodalītu kabinetu, kādi ir pašreizējās telpās. Tie nozīmīgi gan augstā infekciju riska, gan bērnu psiholoģisko īpatnību dēļ. 

"Tiem ārstiem, kas strādā ar pediatriju, lai uzlabotu ģimeņu ar bērniem veselības aprūpi, ļoti svarīgi ir plašākie koridori, attālinātie ārstu kabineti viens no otra, lai samazinātu infekciju riskus. Apmeklēt medicīnas iestādi vienmēr ir spriedze arī pieaugušajam, bet bērns šo spriedzi var noņemt, tikai kustoties. Iztēlojieties, ja viņam jāsēž te, rindā, klēpī, bez kustībām... Uztraukums tāpat pie ārsta. Kāpēc mēs psihoemocionāli traumējam savus bērnus?" uzsvēra Jēkabpils poliklīnikas ģimenes ārste Rita Auguste.

Atšķirībā no 1.stāva kreisā spārna otrajā stāvā ir tikai viens taisns koridors. Tomēr Jēkabpils reģionālās slimnīcas valde skaidro - tas neietekmēšot infekciju izplatību, jo līdztekus telpu rekonstrukcijai poliklīnikā plāno ieviest modernu rindu vadības sistēmu, kas ļaus samazināt pacientiem gaidīšanas laiku.

"Mana pārliecība ir, ka, ieviešot rindas vadības sistēmu, kas samazinās cilvēku daudzumu koridoros, noteikti atrisināsies arī šis jautājums. Ģimenes ārstiem būs instruments, ar kuru viņi varēs papildus plānot vēl precīzāku pacientu ierašanās laiku, un vīrusu izplatība noteikti samazināsies līdz ar to," skaidroja Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Gvido Liepiņš.

Tāpat valde sola mazajiem pacientiem sarūpēt rotaļu stūrīti, kur spēlēties gadījumā, ja tomēr kāds laiks būs jāpavada rindā. Uz jautājumu, kādēļ šādas izmaiņas vispār nepieciešamas, slimnīcas valde atbild, ka vajag pilnvērtīgāk izmantot poliklīnikas esošo infrastruktūru un radīt kabinetiem noslodzi, lai tie daļu laika nebūtu tukši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt