Dienas ziņas

DI projektā sniedz sociālās rehabilitācijas pakalpojumus

Dienas ziņas

Neapmaksās brīvpusdienas vairākām klašu grupām

Pārbauda rekonstruēto ielu asfalta segumu

Jēkabpilī pārbauda rekonstruēto ielu asfalta segumu; par diviem paraugiem radušās aizdomas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Jēkabpilī pagājušā gada nogalē tika pabeigta vairāku pilsētas ielu rekonstrukcija. Nupat veikti atjaunoto ielu asfalta kontrolurbumi, lai pirms objekta nodošanas ekspluatācijā pārliecinātos par seguma kvalitāti. Aizdomas par nepietiekamu asfalta biezumu ir par diviem ņemtajiem paraugiem, bet precīzāki rādījumi tiks noteikti laboratorijā.

ĪSUMĀ:

  • Pirms diviem gadiem radās aizdomas par nekvalitatīvu ielu remontu Jēkabpilī.
  • Pērn dome nolēma lielākajos ielu rekonstrukcijas objektos pirms nodošanas ekspluatācijā ņemt asfalta paraugus.
  • Vietas, kur veikt urbumus, izvēlējās gan pašvaldības pārstāvji, gan masu mediji. Kopumā veikti seši urbumi, katrā urbumā paņemti divi asfalta paraugi.
  • Pēc sākotnējiem mērījumiem aizdomas par nepietiekamu asfalta biezumu ir par diviem paraugiem.
  • Precīzākus rādījumus noteikts laboratorijā.
  • Jēkabpils dome neizpauž, kāda būs rīcība, ja rādījumi nebūs atbilstoši prasībām.
  • Laboratorijas analīzes un rezultātu apkopojums būs tuvāko divu nedēļu laikā.
  • Urbumu vietas uzreiz pēc paraugu paņemšanas tika aiztaisītas ciet.

Pirms diviem gadiem bija ažiotāža par asfalta kvalitāti vienā no pilsētas mikrorajoniem. 2018. gada sākumā pamatīga aizdomu ēna krita pār SIA “Ošukalns”, kas veica būvdarbus Bebru mikrorajonā. Masu medijos parādījās informācija, ka asfalta biezums esot uz pusi mazāks, nekā paredzēts iepirkumā. Būvuzņēmējs pēc tam ņēma asfalta paraugus, kuri atbilda visiem nosacījumiem, tomēr diskusija par Bebru mikrorajona asfalta kvalitāti sabiedrībā turpinājās vēl ilgi.

Ņemot vērā šo pieredzi, Jēkabpils pilsētas domes vadība jau pagājušajā gadā paziņoja, ka turpmāk visos lielākajos ielu rekonstrukcijas objektos pirms to nodošanas ekspluatācijā tiks ņemti asfalta paraugi.

Klātesot masu medijiem, pašvaldības pārstāvjiem un būvuzņēmējam SIA “Ošukalns”, pašvaldības iepirkumā uzvarējušais uzņēmums SIA “Ceļu eksperts” ņēma asfalta paraugus nesen atjaunotajās ielās Jēkabpilī.

“Tas, ka pašvaldība vērtē kvalitāti objektos, ir apsveicami no pašvaldības puses. Es ceru, ka tas nevērsīsies tikai pret “Ošukalnu”, bet arī pret visiem citiem būvobjektiem pilsētā,” pauda SIA “Ošukalns” Ceļu būves nozares vadītājs Jānis Hauka.

Vietas, kur veikt urbumus, izvēlējās gan pašvaldības pārstāvji, gan masu mediji. Kopumā tika veikti seši urbumi. Katrā urbumā tika paņemti divi asfalta paraugi.

Pēc sākotnējiem mērījumiem aizdomas par nepietiekamu asfalta biezumu ir par diviem ņemtajiem paraugiem, bet precīzāki rādījumi tiks noteikti laboratorijā, kur plānots veikt virkni dažādu analīžu.

“Tiks noteikta paliekošā porainība, kas raksturo sablīvējumu, izmērīti kārtu biezumi, stāstīja,” SIA “Ceļu eksperts” valdes priekšsēdētājs Aigars Strežs.

Lai rezultāti būtu objektīvi, asfalta paraugi jāņem pusmetru no malām un pusmetru no šuvēm, kā arī 20 centimetru attālumā no komunikācijām. SIA “Ceļu eksperts” uzsvēra, ka Jēkabpilī paraugi ņemti, ievērojot šos noteikumus.

Jēkabpils pilsētas domes vadība neizpauž, kāda būs pašvaldības rīcība, ja rādījumi nebūs atbilstoši prasībām.

“Pirmkārt, sagaidīsim rezultātus, otrkārt, skatīsimies, kas tieši tur nav kārtībā, tad lemsim. Objektam ir piecu gadu garantija. Tagad es nevaru teikt, kas būs, ja būs. Paskatīsimies, kādi būs rezultāti. Jācer, ka tie būs labi,” sacīja Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps ("Gods kalpot mūsu Latvijai").

Laboratorijas analīzes un rezultātu apkopojums tiks veikts tuvāko divu nedēļu laikā. Urbumu vietas uzreiz pēc paraugu paņemšanas tika aiztaisītas ciet.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti