Jēkabpilī papildus pārbauda asfalta kvalitāti vienā no rekonstruētajām ielām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Jēkabpilī visos lielākajos ielu rekonstrukcijas objektos pēc būvdarbu pabeigšanas tiek veikti asfalta urbumi, lai pārbaudītu asfalta seguma kvalitāti. Ielas, kas tika rekonstruētas pagājušā gada nogalē, jau pārbaudītas, tomēr tagad vienā no tām - Neretas ielā – veikti atkārtoti urbumi.

Pēc asfalta paraugu ņemšanas dažviet atklātas neatbilstības.  Lielākās neatbilstības tika konstatētas Zaļajā ielā, kur ņemto paraugu biezums bija par vairāk nekā 2 centimetriem mazāks par nepieciešamo, savukārt porainība – par vairāk nekā 2% lielāka, nekā pieļaujams.

Pašvaldība noteikusi, ka prasībām neatbilstošais ielas posms būvuzņēmējam būs jāpārbūvē par saviem līdzekļiem. Savukārt tagad Jēkabpils domē saņemta Centrālā finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) vēstule, kurā lūgts veikt atkārtotu pārbaudi Neretas ielā.

Aivars Kraps: Par asfalta pārbaudi
00:00 / 01:04
Lejuplādēt

“Mēs saņēmām no viņiem vēstuli, ka viņi par visiem posmiem piekrīt mūsu lēmumam, bet tieši šajā posmā mums tika veikts sliedes tests tikai virskārtai, netika veikts apakškārtai un viduskārtai. Viņi lūdz mūs veikt sliedes testa pārbaudi apakškārtai un viduskārtai. Ja testā viss būs kārtībā, tad paliek viss mūsu norunātais – gads garantija klāt, ja tur galīgi nekas nav kārtībā, tad būs cita saruna,” stāstīja Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps.

“Bet es domāju, ka te nevajadzētu nekam mainīties, jo augškārta parādīja pietiekami labus rezultātus, līdz ar to vismaz man nav domas, ka tur varētu kaut kas nebūt kārtībā, jo augškārta ir būtiskākais šajā sadaļā. Bet lika pārbaudīt, un mēs pārbaudīsim, mēģināsim to izdarīt ļoti operatīvi. Es ļoti ceru, ka līdz nedēļas beigām būs rezultāts no eksperta. Rezultātu mēs uzreiz sūtīsim CFLA, jo process jau tagad ir ievilcies. Mums vajag nodot objektu un vajag noskaidrot nodošanas datumu, jo būvniekam pēc objekta nodošanas ekspluatācijā būs garantija vēl sešus gadus,” skaidroja Kraps.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti