Dienas ziņas

Zemnieku saimniecībā «Madaras» gotiņai atskrien trīnīši

Dienas ziņas

Kozuļu dzimtas saiets Preiļu pusē

Jēkabpilī pabeigta jaunā Tieslietu nama būvniecība

Jēkabpilī pabeigta jaunā Tieslietu nama būvniecība

Jēkabpilī ekspluatācijā nodots jaunais Tieslietu nams. Objekts ir īpašs gan tādēļ, ka tā ir pirmā tik liela mēroga jaunbūve Jēkabpilī kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, gan tādēļ, ka Jēkabpils būs Latvijā pirmā pilsēta, kur vienā ēkā atradīsies visas tieslietu nozares struktūrvienības.   

Jaunā Jēkabpils Tieslietu nama būvniecība tika uzsākta pagājušā gada pavasarī, un tagad aptuveni 5500 kvadrātmetru plašā trīsstāvu ēka nodota ekspluatācijā.

Projektēšanu, būvniecību un autoruzraudzību pēc “Tiesu namu aģentūras” pasūtījuma veica SIA “Arčers”. Projekta kopējās izmaksas ir 6,8 miljoni eiro.

Tieslietu namā atradīsies Zemgales rajona tiesa Jēkabpilī, Jēkabpils prokuratūra, Valsts probācijas dienests, Valsts zemes dienests, Uzņēmumu reģistrs un citas Tieslietu ministrijas padotībā esošās iestādes. Atrašanās vienkopus uzlabos sadarbību starp institūcijām.

“Mūsu darbs ir cieši saistīts gan ar prokuratūru, gan ar tiesu. Tas ir pozitīvi, ka mēs būsim vienās telpās, būsim sastopami ātrāk un operatīvāk. Esam bijuši apskatīt jaunās telpas. Kas jāatzīmē, ka tur būs arī jauninājumi, kādu nav šeit.

Tur būs mums atsevišķas pārrunu telpas ar klientiem, kas no drošības viedokļa ir ļoti labi,” stāstīja Valsts probācijas dienesta Zemgales reģiona teritoriālās struktūrvienības Jēkabpils 1. nodaļas vecākā probācijas speciāliste Aija Barkāne.

Klientiem un darbiniekiem būs atsevišķas ieejas kopīgajās telpās, arī tas uzlabos drošību. Pagaidām telpas vēl ir tukšas, bet drīzumā tās tiks aprīkotas ar mēbelēm un cita veida aprīkojumu. Pirmā iestāde, kas pārvāksies uz jauno ēku, ir Zemgales rajona tiesa Jēkabpilī.

“Pārvākšanās darbs uzsāksies jau augusta sākumā, līdz 16. datumam mēs domājam, ka tiesa pilnvērtīgi varēs strādāt. Mums ir noslēgts līgums ar Tiesu namu aģentūru, ka ar 16. datumu šeit tiesai būtu jāsāk strādāt,” norādīja Tiesu administrācijas direktora pienākumu izpildītājs Andris Munda.

Citas iestādes uz Tieslietu namu pārcelsies vēlāk. Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija) pēc objekta apskates pozitīvi vērtē telpu izkārtojumu un uzsver, ka šāds tieslietu administratīvais centrs, kāds būs Jēkabpilī, nekur citur Latvijā nav sastopams.

“Telpas šajā ziņā ir vairāk nekā labas. Mums ir arī vietas, kur glabāt lietas – arhīvs. Tehniski tieslietu darbinieki zina, ka tā bieži vien ir problēma. Un es domāju, ka tas ir sākums, kādai jābūt valsts pārvaldei. Pēc iespējas vienā ēkā, kur cilvēki atnākot var izdarīt daudzas lietas, viņiem nav jāmeklē pa visu pilsētu, kur atrodas atsevišķas valsts iestādes,” norādīja ministrs.

Jaunajā trīsstāvu ēkā strādās nepilni 200 darbinieku – līdztekus citām tieslietu nozares iestādēm te atradīsies arī Dzimtsarakstu nodaļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt