Dienas ziņas

Maskavā protestē pret izmaiņām konstitūcijā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Otram tiltam Jēkabpilī naudas nav

Jēkabpilī jauna tilta būvniecībai finansējuma pagaidām nav

Jēkabpilī jau gadiem ilgi tiek runāts par nepieciešamību būvēt otru tiltu pār Daugavu. Pilsētas abus krastus vieno tikai viens tilts, kuram ir liela noslodze. Nesen pabeigts tilta būvprojekts, bet finansējuma būvniecībai nav.

Esošajam tiltam pār Daugavu Jēkabpilī pēc diviem gadiem apritēs 60 gadi. Lai gan tilts regulāri tiek remontēts un šobrīd ir labā tehniskā stāvoklī, būvinženieri uzsver, ka tilta nestspēja mazinās, tādēļ ar laiku var nākties ierobežot smagā transporta kustību pār to.

"Tilta konstrukcijas veidotas tādā veidā, ka augšējā josla ir no dzelzsbetona, kas strādā kopā ar tērauda sijām, ar laiku šis savienojums var atslābt, un tādā gadījumā būs jāmaina augšējā daļa, kas ir no dzelzsbetona. Var pienākt brīdis, kad būs jāveic pilnīga atjaunošana un jāslēdz tilts satiksmei," sacīja Jēkabpils pilsētas domes Pilsētvides departamenta direktors Raits Sirmovičs.

Jēkabpils pilsētas pašvaldība ideju par otru tiltu virza jau aptuveni desmit gadus. Pirms septiņiem gadiem deputāti lēma par labu vanšu tilta skicei. Gūstot finansiālu atbalstu no valsts, pagājušajā gadā VAS “Latvijas Valsts ceļi” noslēdza līgumu ar akciju sabiedrību “Ceļuprojekts” par būvprojekta izstrādi.

Šobrīd pabeigts būvprojekts un notiek tā ekspertīze, tomēr finansējuma būvniecībai pagaidām nav.

"Šajā plānošanas periodā finansējums Jēkabpils otrā tilta būvniecībai nav iekļauts, bet skatīsimies uz priekšdienām, kāda ir iespēja finansējuma piešķiršanai Jēkabpils otrā tilta būvniecībai," sacīja Satiksmes ministrijas (SM) Komunikācijas nodaļas vadītāja Vineta Kleine.

Vietvarā situāciju raksturo kā neloģisku, ņemot vērā, ka būvprojekta izstrādei, kas nesen pabeigta, no valsts budžeta iztērēti vairāk nekā 627 tūkstoši eiro.

Pēc SM aicinājuma pašvaldība arī veikusi zemju novērtēšanu un vienojusies ar lielāko daļu īpašnieku par tilta būvniecībai nepieciešamo zemju atpirkšanu. Vienošanās veikta jau pirms vairākiem gadiem, bet atpirkšanas process apturēts.

"Darījumi par zemēm, ko pašvaldība uzņēmās vienošanās laikā, bija par aptuveni pusmiljonu eiro atpirkt zemesgabalus. Uz doto mirkli neviens zemes gabals nav atpirkts, tāpēc ka mēs to procesu atlikām. Es neredzu vajadzību atpirkt, nezinot, vai tas tilts būs vai nebūs. Pašvaldība nav tik turīga, lai mēs iegādātos zemesgabalus, kas mums nav vajadzīgi, un gaidīt gadiem," uzsvēra Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps.

Tilta būvniecībai nepieciešami aptuveni 37 miljoni eiro, bet tie ir aprēķini, kas balstīti uz šī brīža tirgus cenām. Ja līdzekļi būvniecībai ilgi netiks atrasti, pastāv iespēja, ka nupat izstrādātais būvprojekts jau būs novecojis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt