Jēkabpilī jau ceturto reizi ārsti īpašā akcijā bez maksas konsultēs un veiks operācijas

Jēkabpilī jau ceturto reizi norisināsies labdarības akcija “Dzīvo vesels!”. Tās laikā pacientiem nodrošinās bezmaksas medicīniskās konsultācijas, savukārt daļai pacientu – bezmaksas operācijas. Idejas iniciators ir traumatologs ortopēds Kaspars Ūdris, kurš par šo iniciatīvu pirms dažiem gadiem saņēma apbalvojumu “Latvijas lepnums” nominācijā “Vairāk, nekā prasa pienākums”.

ĪSUMĀ:

  • Šogad Jēkabpilī akcija “Dzīvo vesels!” norisināsies ceturto reizi.
  • Akcijā sociāli mazaizsargātie varēs saņemt ārstu konsultācijas.
  • Akcija plānota no 11. līdz 13. decembrim, pieteikšanās sāksies 27. novembrī.
  • Akcijā bez maksas strādās 13 mediķi - traumatologi ortopēdi, ķirurgi, anesteziologi, podologs un ultrasonogrāfijas speciālists.
  • Šogad iecerēts sniegt 300 – 350 konsultācijas un veikt aptuveni 20 operācijas.
  • Ar personālu, iekārtām un infrastruktūru akciju atbalsta Jēkabpils slimnīca.
  • Pacientiem, kas pieteikušies akcijai, jābūt gataviem arī ierasties uz operāciju.
  • Zālēm, iekārtām un aprīkojumam nepieciešamo naudu atvēl vietvaras un privātie sponsori.

Tāpat kā iepriekšējos trīs gados, arī šoreiz labdarības akcijā “Dzīvo vesels!” varēs piedalīties sociāli mazaizsargātie iedzīvotāji no Jēkabpils un apkārtējiem novadiem – pensionāri, cilvēki ar īpašām vajadzībām un politiskie represētās personas.

Jēkabpilī jau ceturto reizi ārsti īpašā akcijā bez maksas konsultēs un veiks operācijas
00:00 / 03:27
Lejuplādēt

Konsultācijas tiks sniegtas pacientiem ar plecu, ceļu locītavu, plaukstas locītavu problēmām, tāpat pacientiem ar muguras problēmām, vēdera ķirurģiskām problēmām, trūci vai bruku, kā arī cilvēkiem ar pēdu problēmām.

Bez maksas strādāt sabiedrības labā pieteikušies traumatologi ortopēdi, ķirurgi, anesteziologi, kā arī podologs un ultrasonogrāfijas speciālists.

“Šogad mums ir plānota drusciņ plašāka šī akcija, jo tiek uzaicināti speciālisti, kolēģi un draugi no kaimiņvalstīm – Ukrainas, Krievijas un Lietuvas, kas, zinot mani un dzirdot par šādu notikumu, labprāt iesaistās un pieteicās palīdzēt,” stāstīja Kaspars Ūdris.

Pagājušajā gadā konsultācijas sniegtas vairāk nekā 200 pacientiem, savukārt 16 pacientiem – veiktas bezmaksas operācijas. Šogad, iesaistoties 13 mediķiem, iecerēts palīdzēt vēl vairāk klientiem – paredzētas 300 līdz 350 konsultācijas, kā arī aptuveni 20 operācijas.

Ar personālu, iekārtām un infrastruktūru akciju ik gadu atbalsta Jēkabpils reģionālā slimnīca.

“Pirmajā dienā būs konsultācijas, kuru laikā tiks izmeklēti šie pacienti un atlasīti pacienti iespējamām operācijām uz nākamajām dienām.  [..] Ja pacients piesakās šai akcijai, tad viņam jābūt gatavam uz to, ka viņam jāierodas nākamajā vai aiznākamajā dienā uz operāciju, lai nebūtu tādu gadījumu, kad ir pieraksts, viņš atnāk uz konsultāciju, bet tad, kad jāveic operācija, pacients atsakās,” skaidroja slimnīcas valdes priekšsēdētāja Margarita Meļņikova.

Ārstiem, kas piedalās akcijā, nav jāmaksā par darbu, bet finanšu līdzekļi nepieciešami medikamentiem, iekārtām un aprīkojumam, kas nepieciešams konsultāciju un operāciju norisei, tāpat arī personāla atalgojumam.

Pērn akcijas norisei bija nepieciešami 20 tūkstoši eiro, plānots, ka līdzīga summa būs vajadzīga arī šogad. Ik gadu akciju finansiāli atbalsta Jēkabpils pilsētas un tuvāko novadu pašvaldības, kā arī citi privātie sponsori.

“Šī akcija iegūst ar katru gadu jaunus atbalstītājus, jaunas aprises. Gribētu izteikt lielu paldies Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecībai, personīgi vēstnieces kundzei. Izrunājām ar vēstnieci šos jautājumus, viņi atbalsta šo akciju un atbalsta lielāku finansējumu šī gada akcijai. Viņi noteikti teica, ka viņi ir šīs akcijas stratēģiskie partneri vēl daudzus gadus uz priekšu, to viņi apliecināja. Vēstniece apliecināja, ka pat viņas valstī cilvēki ir informēti par to, ka šāda akcija notiek tieši Jēkabpilī,” stāstīja Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps.

Akcijas norise plānota no 11. līdz 13. decembrim, bet iedzīvotāju pieteikšanās uz konsultācijām sāksies 27. novembrī. Akcijas tālruņa numurs, uz kuru varēs zvanīt, lai pieteiktos, tiks publicēts 25. novembrī Jēkabpils reģionālās slimnīcas un Jēkabpils pilsētas pašvaldības mājaslapās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti