Sadaļas Sadaļas

Jēkabpilī domniekiem vēlēšanās izaicinājumu met arī skolnieks

3. jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām Jēkabpils pilsētā iesniegti desmit kandidātu saraksti ar kopumā 151 deputātu kandidātu, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) dati. Par pilsētas vadību cīnīsies arī visi pie varas jau esošie 13 domnieki. Viena no partijām dalībai pašvaldību vēlēšanās pieteikusi arī skolnieku.

 • Ilggadējā Jēkabpils pilsētas mēra Leonīda Salceviča Jēkabpils reģionālā partija vēlēšanām pieteikusi kopumā 16 deputātu kandidātus. Pirmais numurs sarakstā ir Salcevičam. Arī nākamie sarakstā ir pašreizējie Jēkabpils pilsētas domnieki – SIA "Jēkabpils PMK" valdes loceklis Māris Dimants, Jēkabpils sporta skolas direktors Edgars Lamba un Jēkabpils 2. vidusskolas direktors Aleksandrs Deinis.

"Jēkabpils reģionālā partija" savā priekšvēlēšanu programmā sola turpināt iesāktos darbus pilsētas attīstībai. "Mūsu mērķis – mājīga pilsēta, kurā dzīvo, strādā un mācās veseli, izglītoti, darbīgi un apmierināti cilvēki," teikts partijas programmā.

 • Latvijas Zemnieku savienība (LZS) iesniegusi sarakstu ar 15 deputātu kandidātiem. Saraksta līderis ir pašreizējais pilsētas vicemērs Jānis Raščevskis. Otrais numurs LZS sarakstā ir Jēkabpils pilsētas pašvaldības  Izglītības nodaļas vadītājai Līgai Kļaviņai, bet trešais –  Jēkabpils bērnu un jauniešu centra direktoram Oskaram Elksnim.

LZS sarakstā ir arī SIA "Laila P" direktore Laila Pole, kas iepriekšējās vēlēšanās bija viena no partijas "Vienoti Latvijai" saraksta līderēm, liecina ziņu aģentūras LETA arhīvs.

LZS savā priekšvēlēšanu programmā pauž apņemšanos izdarīt daudzus darbus, tostarp "nodrošināt kvalitatīvas un iekļaujošas izglītības pieejamību, attīstīt Jēkabpils valsts ģimnāziju kā izcilības centru". "Pieņemsim domē gudrus lēmumus, lai Jēkabpils iedzīvotāju skaits nevis kā līdz šim samazinātos, bet palielinātos,"  teikts partijas programmā.

 • Partijas "Vienotība" sarakstā ir 16 vietvaras deputātu kandidāti. Saraksta augšgalā ir pašreizējais Jēkabpils pilsētas domnieks Kaspars Skruzmans. Nākamā sarakstā ir Kultūras pārvaldes direktore Inta Ūbele un A.Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas pedagoģe Anita Cinkmane.

"Vienotība" savā programmā norāda, ka grib Jēkabpili "redzēt kā plaukstošu, drošu, uz pozitīvām pārmaiņām vērstu pilsētu, kura lepojas ar izglītotu, radošu sabiedrību, attīstītu uzņēmējdarbību un sakārtotu pilsētvidi (..)."

 • Arī partija "Saskaņa" vēlēšanām Jēkabpilī pieteikusi 16 deputātu kandidātus. Saraksta līderis ir pašreizējais domes deputāts un dažu uzņēmumu valdes loceklis Andris Rutko. Otrais numurs arī ir pašreizējam deputātam, SIA "Hektors" valdes priekšsēdētājam Broņislavam Ivanovskim, bet trešais SIA "Erbauer Group" valdes loceklim Andrejam Gavrilovam.

"Saskaņa" priekšvēlēšanu programmā kā vienu no svarīgākajām prioritātēm pašvaldības darbā minējusi uzņēmējdarbības atbalstu.

 • "Latgales partija" arī vēlēšanām pieteikusi 16 vietvaras deputātu kandidātus. Arī šīs partijas saraksta līderis ir pašreizējais pilsētas domnieks, būvinženieris Nikolajs Anuškevičs. Viņš saskaņā ar ziņu aģentūras LETA arhīvā pieejamo informāciju 2013.gada vēlēšanās pilsētas domē ievēlēts no Jēkabpils reģionālās partijas saraksta.

Otrais sarakstā ir basketbola kluba BK "Jēkabpils" komandas kapteinis un spēlētājs Rinalds Sirsniņš, bet trešais numurs ir SIA "RG auto" valdes loceklim Jurijam Romašovam.

"Latgales partija" priekšvēlēšanu programmā norāda, ka tā vēlēšanās Jēkabpilī startē pirmo reizi. "Mūsu galvenais uzdevums – turpināt Jēkabpils pilsētas attīstību tā, lai savā pilsētā drošību par rītdienu justu visi pilsētas iedzīvotāji," teikts priekšvēlēšanu programmā.

 • Arī Latvijas Zaļās partijas (LZP) sarakstā ir 16 deputātu kandidāti. Saraksta līderis ir pašreizējais pilsētas domnieks, SIA "Ošukalns" valdes priekšsēdētājs Aigars Nitišs. Otrais numurs ir SIA "Sedumi" valdes loceklei Aijai Bojārei, bet trešais - pašreizējam pilsētas domes deputātam, Krustpils novada pašvaldības izpilddirektoram Raivim Ragainim.

LZP priekšvēlēšanu programmā norādījusi dažus darbības virzienus, tostarp: lai vide Jēkabpili būtu tīra un sakārtota un uzņēmējdarbība – augoša.

 • Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (NA) sarakstā arī ir 16 kandidāti. Pirmais numurs sarakstā ir pašreizējai domes deputātei, zvērinātai advokātei Kristīnei Ozolai, otrais ir biedrības "SKN Sports" valdes priekšsēdētājam Ainaram Vasilim, bet trešais - pašvaldības Dzīvokļu sadales komisijas loceklei un frizierei Lienei Ancānei.

NA savā priekšvēlēšanu programmā Jēkabpilī sola virkni labumu, tostarp "nodrošināt brīvpusdienas pamatskolās un pirmsskolas izglītības iestādēs".

 • Partijas "Gods kalpot mūsu Latvijai", kas arī pieteikusi 16 deputātu kandidātus, sarasta līderis ir pašreizējais domes priekšsēdētāja vietnieks, basketbola kluba "Jēkabpils" valdes loceklis Aivars Kraps. Viņš, kā liecina ziņu aģentūras LETA arhīvs, 2013.gada pašvaldību vēlēšanās domē tika ievēlēts no partijas "Vienotība" saraksta.

Otrais numurs sarakstā ir pašvaldības Pilsētsaimniecības departamenta direktoram Raitam Sirmovičam, bet trešais – Jēkabpils sporta centra "Sporta klubs "Jēkabpils Lūši"" valdes priekšsēdētājs Māris Trušelis.

"Gods kalpot mūsu Latvijai" sarakstā ir arī viens skolēns – 1998.gadā dzimušais Jēkabpils Valsts ģimnāzijas audzēknis Emanuels Fadejevs.

Partija priekšvēlēšanu programmā minējusi vairākas konkrētas ieceres, tostarp nodrošināt brīvpusdienas 1.-9. klašu skolēniem, bezmaksas nodarbības peldēšanā sākumskolas skolēniem un citas.

 • Latvijas Reģionu apvienības (LRA) sarakstā ir 16 deputātu kandidāti, un saraksta līderis ir dažādu uzņēmumu valdes loceklis Mārtiņš Svilis. Otrais sarakstā ir Krustpils novada pašvaldības Vides un Civilās aizsardzības dienesta vadītājs Ilmārs Luksts. Trešais numurs ir Jēkabpils Agrobiznesa koledžas sabiedrisko attiecību speciālistei un lektorei Agritai Landzānei.

LRA savā priekšvēlēšanu programmā minējusi vairākus darbības virzienus, tostarp izglītības, sociālās jomas, kultūras un pilsētvides attīstībā.

 • Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa dibinātā partija "KPV LV" vēlēšanām Jēkabpilī pieteikusi astoņus deputātu kandidātus. Saraksta līderis ir SIA "ibuss" un SIA "Krustpils ceļavējš 3" valdes loceklis Kaspars Ģirģens. Otrais numurs sarakstā ir biedrības "JJSK" valdes loceklei Signei Bērziņai, bet trešais SIA "Lexito" grātmatvedei Lindai Miezītei.

"KPV LV" Jēkabpils pašvaldības vēlēšanās izvirzījusi kopumā četras prioritātes, pirmā no tām "saistās ar regulāro maksājumu nekontrolēto pieaugumu".

Ziņu aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2013.gadā Jēkabpils vēlēšanu komisijā savus deputātu kandidātu sarakstus iesniedza deviņi politiskie spēki. Kopumā uz 13 pašvaldības deputātu vietām Jēkabpils pilsētas domē pretendēja 128 cilvēki. Pēc vēlēšanām 2013.gadā Jēkabpils pilsētas vadība uzticēta Salcevičam, kurš domi vada jau piekto sasaukumu pēc kārtas.

Bezdarbs (%) darbspējīgo vidū pilsētās un novados 2016.gada 31.decembrī (Avots: CSP)

+ -

Iemaksātāji (-) un saņēmēji (+) pašvaldību izlīdzināšanās fondā 2017.gadā (Avots: FM)

+ -

Strādājošo mēneša vidējā darba samaksa, bez privātā sektora komersantiem ar nodarbināto skaitu <50 2015.gadā. (Avots: CSP)

+ -

Lielāko ES fondu (ERAF, ESF, KF) projektu finansējuma summa uz 1000 iedzīvotājiem no 2012-2015.gadam. (Avots: RAIM un LTV aprēķini)

+ -
 • Jēkabpils ūdenssaimniecības attīstības II kārta

  • ES līdzfinansējums: 9 911 648€
  • Kopējais finansējums: 15 336 153€
 • Rīgas, Brīvības, R.Blaumaņa, Zaļās un tām pieguļošo ielu tīkla rekonstrukcija

  • ES līdzfinansējums: 10 056 422€
  • Kopējais finansējums: 11 836 077€
 • Kurzemes un Vienības ielu rekonstrukcija un Brīvības – Neretas ielu krustojuma rekonstrukcija

  • ES līdzfinansējums: 6 008 029€
  • Kopējais finansējums: 7 277 166€

Ārvalstu tiešo investīciju ieguldījumu kopsumma no 2011.-2015.gadam. (Avots: UR)

+ -

No 2012. - 2016.gadam pret vidējo iedzīvotāju skaitu (Avots: RAIM)

+ -
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!