Ārpus Rīgas

Darba devēji meklē jaunus veidus, lai atrastu labus darbiniekus

Ārpus Rīgas

''Kursas Laika'' žurnāliste Liene Andersone-Kolosova par skolēnu skaita pieaugumu Nīcā

Jēkabpilī darbu uzsācis audžuģimeņu atbalsta centrs

Jēkabpilī darbu uzsācis audžuģimeņu atbalsta centrs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Lai nodrošinātu valsts atbalstu ārpusģimenes aprūpes pakalpojumu sniegšanā, veicinot bez vecāku gādības palikušu bērnu labklājību, drošību, patstāvību, kā arī audžuģimeņu, jo īpaši specializēto audžuģimeņu, adoptētāju, aizbildņu, viesģimeņu skaita pieaugumu, Labklājības ministrija visā Latvijā plāno veidot ārpusģimenes atbalsta centrus. Šoruden Jēkabpils pilsētas centrā durvis vēra Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs, kura pakalpojumus var saņemt gan pilsētas, gan arī apkārtējo novadu iedzīvotāji.

Vien rudenī darbu uzsākušajā audžuģimeņu atbalsta centrā Jēkabpilī, kas atrodas pašā pilsētas centrā, lai arī grupu nodarbības notiek noteiktās dienās, arī ikdienā apmeklētāju netrūkst.

Mudīte Grīnvalde pagaidām tikai iedzīvojas Ģimenes un audžuģimenes atbalsta biedrības “DOMUS” izveidotajā centrā, apmeklē audžuģimeņu atbalsta grupu un pašlaik kārto katra bērna lietu.

“Dzīvoju Neretas novadā man ir četri audžubērni, četras meitenes Pieci, deviņi, četrpadsmit un piecpadsmit gadus vecas. Šeit es esmu tāds jauniņais, tikai pagājušajā mēnesī atnācu. Ar psihologu tiekamies, māmiņas savu pieredzi pastāsta. Tāds centrs ir vajadzīgs, visam jau nevar izsekot līdzi, un, ja būs vajadzība, kaut ko jau pastāstīs un palīdzēs,” stāsta Grīnvalde.

Savukārt Jēkabpilī pirmās audžuģimenes mamma Lilita Ivanova, kura pašlaik audzina vienu audžumeitu, atklāj, ka viņai svarīga ir arī centra atrašanās vieta un iespēja daudzus jautājumus risināt vienkopus.

“Es jau bieži nāku gan uz bāriņtiesu, gan uz centru. Un tas, ka viss ir vienā ēkā, tas ir vienreizēji, tāpēc, ka es ar vienu šāvienu izdaru divus darbus. Man vienmēr ir ko pajautāt šeit un arī bāriņtiesā,” norāda Ivanova.

Pagaidām centrs aizņem divas telpas, un te katru dienu iegriežas audžuvecāki, nāk cilvēki, kuri interesējas par aizbildnības un arī adopcijas iespējām. Kā atklāj centra vadītāja Kristīne Ozola, šobrīd uz apmācībām jau ir pieteikušas divas potenciālo adoptētāju ģimenes.

Jaunizveidotais audžuģimeņu atbalsta centrs Jēkabpilī, kur strādā seši cilvēki, ir noslēdzis līgumus ar 12 audžuģimenēm, gan no pilsētas, gan no tuvējiem novadiem.

“Mēs jau 2019. gada janvārī plānojam apmācīt gan jaunās audžuģimenes, gan arī specializētās audžuģimenes. Atbalsta centrs piesaistīs jaunas audžu ģimenes, nodrošinās to apmācību, arī specializēto audžuģimeņu apmācību, adoptētāju apmācību, sniegs bāriņtiesā psihologa atzinumus, nodrošinās psihologa, jurista, sociālā darbinieka un citu piesaistīto speciālistu atbalstu, izstrādās un īstenos audžuģimenes atbalsta un tajā ievietotā bērna individuālās attīstības plānu, nodrošinās psihosociālo atbalstu audžuģimenēm un specializētajām audžuģimenēm, tai skaitā ģimenē ievietotajam bērnam.

Centrs organizēs audžuģimenē ievietotu bērnu saskarsmi ar savu bioloģisko ģimeni, nodrošinās sadarbību ar bāriņtiesām, sociālajiem dienestiem, atbalsta centriem un citām iestādēm,

kā arī, pamatojoties uz noslēgto vienošanos ar audžuģimenēm, izmaksās atlīdzības par specializētās audžuģimenes pienākumu pildīšanu un vienreizēju kompensāciju izmaksu par mājokļa iekārtošanu,” klāsta Ozola.

Deviņās Jēkabpils un arī citu novadu audžuģimenēs ievietoti 15 vietējie bērni. Pie 44 aizbildņiem mājas atraduši 57 bērni. Jēkabpils pašvaldībai nav sava bērnunama, tāpēc septiņi bez vecāku gādības palikušie bērni ir ievietoti citu novadu iestādēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti