Dienas ziņas

Nosaka stingrākus pulcēšanās ierobežojumus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jēkabpilī darbu sāk dzīvnieku kapsēta

Jēkabpilī darbu sāk dzīvnieku kapsēta

Kur apglabāt savu mirušo mājdzīvnieku? Šāds jautājums ir aktuāls daudzviet Latvijā. Iedzīvotāji savus mīluļus apglabā, kur vien var, taču tas nav atļauts. Arī Jēkabpilī ilgu laiku veidojās nelegālas dzīvnieku kapu vietas, taču tagad no saviem mājdzīvniekiem jēkabpilieši varēs atvadīties ar godu. Tur izveidota ceturtā oficiālā dzīvnieku kapsēta Latvijā. 

Jēkabpils dzīvnieku kapsēta izveidota pilsētas kapu teritorijā, un no cilvēku kapavietām to atdala nožogojums. Vārti ikdienā gan ir slēgti – tas tādēļ, ka mirušo mājdzīvnieku apglabāšana šeit paredzēta, tikai iepriekš piesakot pakalpojumu. Patvaļīga rīcība bez saskaņošanas ar kapu pārzini nav atļauta.

Dzīvnieku kapsētu izveidojusi Jēkabpils pilsētas pašvaldība, bet to apsaimnieko pašvaldības kapitālsabiedrība SIA “Jēkabpils pakalpojumi”.

“Apbedīšanu veiks kapu apsaimniekotājs, šajā gadījumā “Jēkabpils pakalpojumu” darbinieks. Cilvēki paši nevarēs apbedīt savus dzīvniekus,” pastāstīja Jēkabpils pilsētas kapu pārzine Eva Mūrniece.

Par apbedīšanu jāveic vienreizējs maksājums, kas atšķiras atkarībā no dzīvnieka svara. Ja tas ir no pieciem līdz 30 kilogramiem, tad maksa ir 23 eiro, ja svars mazāks par pieciem kilogramiem, tad maksa ir 16 eiro. Apbedīšana gan notiks tikai darba laikā, tātad, ja mīlulis aizsaulē devies brīvdienās, saimniekam pašam būs jādomā, kur un kā viņu paturēt līdz iespējai to aprakt oficiāli dzīvnieku kapsētā. Kapu apsaimniekotājs atzīst, ka vēl ir nianses, kas jāuzlabo.

“Mums nav Latvijā ļoti daudz dzīvnieku kapsētu, tā ka problēmas parādīsies, tad viņas tiks risinātas, šobrīd grūti pateikt,” norādīja uzņēmuma “Jēkabpils pakalpojumi” valdes priekšsēdētājs Guntars Leitāns.

Kapsēta darbu uzsākusi 1. oktobrī, un pagaidām tajā neviens dzīvnieks nav apglabāts, bet iedzīvotāju interese par jauno pakalpojumu ir vērojama. Piemēram, jēkabpiliete Anna izmantotu dzīvnieku kapsētu. “Re, kur manam mīlulim būs kā cilvēkam vietiņa,” viņa teica. Sievieti nebaida, ka tas ir maksas pakalpojums.

Arī Inārai ideja šķiet laba: “Ļoti žēl, ka atnāk tāda diena, bet būtu ļoti labi, kur aiziet. Kur tad savādāk var likt? Ierakt kaut kur?”

Tie, kuriem ir sava piemājas teritorija, nereti izvēlas savus mirušos mājdzīvniekus apglabāt pagalmā vai dārzā, bet citi to dara svešos īpašumos, piemēram, šajā vietā, kas atrodas Jēkabpils pilsētas pierobežā. Te apglabāti daudzi suņi un kaķi. Par kapavietām liecina arī uzliktie krusti un pieminekļi.

Pašvaldībā gan nenoliedz, ka vienmēr būs kāds, kas savu dzīvnieku izvēlēsies apbedīt nelegāli, bet daudziem jaunā kapsēta būs risinājums. Šobrīd Pārtikas un veterinārā dienesta reģistrā ir četras mājdzīvnieku kapsētas – Babītes pagastā, Cēsīs, Gulbenē un tagad arī Jēkabpilī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt