Dienas ziņas

Bērni pievērš uzmanību klimata pārmaiņām

Dienas ziņas

Ārvalstu pensijām – lielāks neapliekamais minimums

Jēkabpilī – dežūrārsts pacientiem bez ģimenes ārsta

Jēkabpilī būs dežūrārsts pacientiem bez ģimenes ārsta

Jēkabpilī joprojām aktuāla problēma ir ģimenes ārstu trūkums – gada laikā pensijā devušies trīs ģimenes ārsti, bet jaunas prakses nav atvērtas. Covid-19 pandēmijas laikā primāro veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība ir sevišķi svarīga, tādēļ, lai palīdzētu pacientiem, kuriem nav sava ģimenes ārsta, poliklīnikā izveidots dežūrārsta pakalpojums.

Dežūrārste Jeļena Buceniece pieņem tos pacientus, kuriem nav sava ģimenes ārsta. Viņa nodrošina cilvēkiem tādus pašus veselības aprūpes pakalpojumus, kādus sniedz ģimenes ārsti, tostarp pacienta izmeklēšanu un ārstēšanu, recepšu izrakstīšanu un nosūtījumu izsniegšanu.

“Spriežot pēc tā, ka aizgāja trīs ģimenes ārsti un pacienti nāk no visiem trim ģimenes ārstiem, uz doto momentu man nav brīvu dienu. Un šajā nedēļā man nav arī brīvu vietu. Tie ir deviņi līdz 12 pacienti dienā kā minimums,” pastāstīja Buceniece.

Esošo ģimenes ārstu pārslodze bija vērojama jau pērn, bet situācija saasinājās pēc tam, kad novembra sākumā darba attiecības izbeidza vēl viens ģimenes ārsts. Lai problēmu risinātu, Jēkabpils reģionālā slimnīca sadarbībā ar Nacionālo veselības dienestu ieviesa dežūrārsta pakalpojumu.

“Mans ģimenes ārsts strādāja līdz 1. novembrim. Uzzinot to, ka ģimenes ārsts pārtrauks privātpraksi, sāku sazināties, pie kā es varētu iet un kurš ņemtu, bet diemžēl visi saka, ka viņiem daudz un jaunus pacientus neņem. Radās veselības problēmas, tāpēc izmantoju iespēju pierakstīties pie internista dežūrārsta, kas pieņem,” stāstīja jēkabpiliete Biruta, kura palikusi bez ģimenes ārsta.

Jēkabpils pilsētas pašvaldība iesaistījusies situācijas risināšanā, piedāvājot rezidenta stipendiju topošajiem ģimenes ārstiem, kuri savu turpmāko darbu saista ar Jēkabpili.

“Šobrīd jau ir noslēgti divi līgumi ar ģimenes ārstu prakses rezidentiem. Rezidentūras termiņš ir trīs gadi, faktiski pilntiesīgi strādāt rezidents varēs pēc trim gadiem,” norādīja Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola.

Tāpat dome pieņēmusi lēmumu sniegt mājokļa īres maksas un viesnīcas izdevumu segšanas pabalstu tiem ārstniecības speciālistiem, kuri sākuši strādāt Jēkabpils slimnīcā vai iziet rezidentūru slimnīcā vai pie Jēkabpilī esoša ģimenes ārsta. Saistošie noteikumi gan vēl nav stājušies spēkā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt