Dienas ziņas

Projektā «Sporto visa klase» noskaidro labākos

Dienas ziņas

Ziemeļkurzemē atjauno elektrotīklu

Darbu sāks brīvprātīgo mediķu organizācija

Jēkabpilī brīvprātīgo mediķu organizācija cer bez maksas veikt 30 sarežģītas locītavu operācijas

Medicīnas pakalpojumu cenas aug, un arī rindas uz pakalpojumiem pieaug ar katru dienu. Lai palīdzētu mazāk aizsargātai sabiedrības grupai – pensionāriem, invalīdiem un represētajiem, Jēkabpilī darbu sāks brīvprātīgo mediķu organizācija. 

Bez maksas strādāt sabiedrības labā – tas ir galvenais mērķis traumatologam Kasparam Ūdrim. Savu pieredzi par brīvprātīgo darbu dakteris ieguvis Indijā.

Ar vēlmi iegūto pieredzi integrēt arī Latvijas sabiedrībā ir uzsākts vēl nebijis projekts, kad vienkopus pulcēsies ārsti un medicīnas personāls, lai palīdzētu pensionāriem, represētajiem un invalīdiem bez maksas veikt sarežģītas un dārgas locītavu operācijas.

Pats dakteris uzskata, ka šāda projekta izveide šobrīd, kad uz  medicīnas pakalpojumiem ir izveidojušās garas rindas, ir atbalstāma. Šobrīd vēl gan nav skaidrs, cik liela mediķu grupa darbosies šajā projektā.

“Vai piedalīsies citi dakteri? Es domāju noteikti, es esmu uzrunājis [viņus].  Man ir cilvēki, kuri ir uzrunāti un pieteikušies, zinot manu ideju. Aptuveni 12 cilvēki, palīgi, asistenti, operācijas māsas un vairāki dakteri,” pastāstīja Kaspars Ūdris.

Kopumā projekta laikā bezmaksas ķirurga konsultācijas tiks piedāvātas 170 pacientiem, kā arī plānots veikt līdz 30 ceļu un plecu operācijām. Projektā piedalīties ir pieteikusies arī Jēkabpils reģionālā slimnīca. 

Projekta finansējums tiks iegūts no cilvēku ziedojumiem, tiesa, šobrīd nav skaidrs, kā finansējums tiks sadalīts. Jēkabpils reģionālās slimnīcas direktors Ivars Zvīdris, piemēram, uzskata, ka konkrētās mediķu grupas, piemēram, māsu darbs, būs jāapmaksā pašiem pacientiem, taču summa nav salīdzināma ar operācijas izmaksām.

“Es neizslēdzu, ka atsevišķiem darbiniekiem būs jāsamaksā par šo pakalpojumu sniegšanu, piemēram, par to, ka jāapkopj, ir jāsamaksā, bet galvenais, ka ir šīs akcijas mērķis - augsti speciālisti veiks sarežģītas operācijas,” norādīja Ivars Zvīdris.

Šobrīd projektam nepieciešamā summa ir 30 000 eiro, kurus plāno iegūt no mecenātu ziedojumiem. Pacienti  informāciju par iespējamo ārstēšanos bez maksas varēs iegūt jau pēc nedēļas visās Jēkabpils veselības iestādēs un pieteikties uz izmeklēšanu. Savukārt brīvprātīgo mediķu darbs Jēkabpilī tiks uzsākts vasaras vidū.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt