Dienas ziņas

Ar NATO atbalstu atklāj sāls istabu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Bērns gūst smagas traumas basketbola laukumā

Jēkabpilī bērns guvis smagas traumas basketbola laukumā; policija skaidro notikušā apstākļus

Jēkabpilī smagas traumas guvis 10 gadus vecs bērns, kurš spēlējies basketbola laukumā. Pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ viņam uzkritis basketbola grozs, radot smagas galvas un sejas traumas. Atbildīgās institūcijas savu vainu notikušajā noliedz, tikmēr policija sākusi kriminālprocesu, lai noskaidrotu visus apstākļus.

Negadījums notika Jēkabpils Valsts ģimnāzijas stadiona teritorijā. Pēc nelaimes gadījuma basketbola laukuma vārti tika aizslēgti, bet līdz tam laukums bija brīvi pieejams ikvienam sportot gribētājam. Liktenīgajā dienā turpat blakus norisinājās futbola spēle, bet zēns – bērnu un jauniešu futbola kluba audzēknis, esot gaidījis savu treniņu. Kā tieši nelaime notikusi, nav zināms, sabiedrībā izskan dažādi viedokļi, jo vairums cilvēku vēroja spēli un neredzēja groza krišanas brīdi.

Basketbola laukums

Futbola spēles apmeklētāja Līva stāstīja: “Es sēdēju, skatījos spēli ar savu dēlu un pārējiem skatītājiem šeit, tribīnēs, šajā augšējā rindā, pa diagonāli, kā es rādu, tā es arī sēdēju. Tad, kad notika basketbola konstrukcijas blīkšķis, kad konstrukcija nogāzās, es momentā pagriezu galvu un pārredzēju visu, kas notiek laukumā. Tajā momentā pirmais, ko es ieraudzīju, bija, ka zem konstrukcijām piespiests guļ mazais puisītis. Visi cēlās kājās, personīgi es saucu ātro palīdzību, kas, paldies Dievam, atbrauca ļoti operatīvi.”

Apmeklētājs Aigars atcerējās: “Biju viens no pirmajiem, kas pieskrēja. Redzēju, ka visa konstrukcijas augšdaļa ir saliekusies pār bērna galvu, precīzāk, žoklis, deniņi, kakls piespiests. Centos saglabāt vēsu prātu, neapjukt. Uzreiz rāvu nost, jo pašam likās, ka var aizspiest kaklu, traheju, saucu palīgā otru tēvu, divatā mēs viņu nocēlām nost no bērna. Tad mēs viņu nogāzām uz sāna, lai viņš atkal nesaliecas. Gāžot uz sāna, izkrita tapveidīgs priekšmets, kas, iespējams, saturēja konstrukciju. Tas bija tikai viens. Manuprāt, šādam grozam jābūt vismaz divām tapām vai skrūvēm saskrūvētām tā, lai publiskā vietā bērni, tiekot klāt pie šiem groziem, nevarētu patvaļīgi viņu bīdīt augšā, lejā.”

Basketbola laukums ar visām iekārtām ir Jēkabpils Valsts ģimnāzijas pārziņā. Lai gan šobrīd kolektīvs uzturas pagaidu telpās, jo ģimnāzijas ēkā nav pabeigts remonts, skolai joprojām ir atbildība par stadionu. Iestādes vadība gan noliedz, ka vainīgs būtu iekārtu tehniskais stāvoklis.

“Ja mēs darām kaut ko neatbilstoši mērķa paredzējumam, tas nozīmē, ka kaut kas var notikt, protams. Bet tie ir Eiropas sertificēti grozi. Šie grozi vizuāli tiek pārbaudīti katru dienu vai katru otro dienu, kad cilvēki, kas apkopj laukumu, iet apgaitā,” uzsvēra Jēkabpils Valsts ģimnāzijas direktors Valerjans Vizulis.

Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis (Latvijas Zaļā partija) norādīja, ka uzdots pārbaudīt grozus: “Tas ir drausmīgi, ka bērnam jācieš šāda lieta. Esam uzdevuši pārbaudīt jebkuras konstrukcijas, kas mums ir šāda tipa visā novadā.”

Ar cietušā zēna ģimeni neizdevās sazināties, bet viens no futbola kluba treneriem stāstīja, ka zēns šobrīd ārstējas Rīgā, viņam ir smagas galvaskausa un sejas traumas. Lai noskaidrotu precīzus notikušā apstākļus un iemeslus, Valsts policijā ir sākts kriminālprocess par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt