Dienas ziņas

Reida antirekords – 155 kilometri stundā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jēkabpilī attīstās brīvprātīgo kustība

Jēkabpilī attīstās brīvprātīgo kustība – aicina ārzemniekus un ieinteresē vietējos

Jēkabpilī pēdējo gadu laikā strauji attīstās brīvprātīgo kustība. Jēkabpils nevalstisko organizāciju (NVO) resursu centrs piesaista brīvprātīgos jauniešus no ārzemēm. Tiek īstenots jau trešais Eiropas brīvprātīgā darba projekts, un ārvalstu jauniešu interese mudina iesaistīties arī vietējos jauniešus.    

Firuza dzīvo Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku. Pavadīt vienu gadu svešā valstī, veicot brīvprātīgo darbu Jēkabpils NVO resursu centrā, jaunieti pamudinājusi vēlme piedzīvot kaut ko jaunu.

“Tu iegūsti jaunu pieredzi, uzzini par citas valsts kultūru un daudz citu lietu. Un domāju, ka šī man būs ļoti laba pieredze un es iemācīšos daudz jauna,” saka Firuza Gadirli.

Jēkabpils NVO resursu centrs līdz šim īstenojis jau divus Eiropas brīvprātīgā darba projektus. Šogad centrs apņēmies uzņemt divus brīvprātīgos, bet koordinēt trīs jauniešus, kuri darbosies citās biedrībās. Pirms dažām dienām Latvijā ieradies francūzis Žiljēns. Viņš strādās Jēkabpils novada zirgaudzēšanas biedrībā “Ūsiņš”.

“Rūpes par dzīvniekiem ir tā joma, par ko es daudz ko nezinu, tādēļ šeit es varēšu daudz uzzināt par zirgkopību un vides aizsardzību,” stāsta Žiljēns.

Kopā ar šo projektu Jēkabpils apkaimē būs strādājuši jau 10 brīvprātīgie, vadot angļu valodas nodarbības, žurnālistikas pulciņu, veidojot video par Jēkabpili, organizējot sporta pasākumus un veicot dažādus citus pienākumus.

Jēkabpils NVO resursu centra koordinatore darbā ar jauniešiem Evelīna Elksnīte stāsta, ka Latgales pusē un ap Jēkabpili “mēs esam vienīgais centrs – punkts, kur brauc šie brīvprātīgie”.

“Mēs savā starpā biedrībā runājam par to, ka, aicinot šos jauniešus no Eiropas pie sevis, mēs paši aizbraucam uz Eiropu,” saka Elksnīte.

Ārzemju jauniešu darbošanās Jēkabpilī dod ievērojamu pienesumu vietējai sabiedrībai – iedzīvotāji gūst zināšanas par citām kultūrām un iespēju paskatīties uz savu pilsētu ar cittautieša acīm, bet īpaši svarīgi – tas mudina vietējos jauniešus kļūt drošākiem.

“Tas, ko es dažās dienās šobrīd novēroju, ir mūsu latviešu kautrība runāt. Būs pienākums sākt runāt, un varbūt jaunieši paliks atvērtāki un nebaidīsies runāt angliski,” spriež zirgaudzēšanas biedrības “Ūsiņš” valdes priekšsēdētāja Ieva Jase.

Ārzemju jauniešu ietekmē arī vietējie sāk interesēties par brīvprātīgo darbu.

 “Es atnācu no Rīgas un šejieni, un šobrīd esmu darba meklējumos, kamēr es meklēju darbu, es izdomāju, ka varu lietderīgi izmantot šo laiku,” atzīst Jēkabpils NVO resursu centra brīvprātīgā Maira Tropa. 

Jēkabpils NVO resursu centra valdes priekšsēdētāja Agita Pleiko stāsta, ka ir bijuši vairāki cilvēki, “kas gan atrod paši darbu, gan arī mēs piepalīdzam ar saviem kontaktiem, ir bijuši arī gadījumi, kad mēs uzaicinām jaunieti pie mums Jēkabpils NVO resursu centrā strādāt”.

Popularizējot brīvprātīgo darbu, centrs jau vairākus gadus organizē akciju “Brīvprātīgais uz vienu dienu”, dodot iespēju ikvienam interesentam iepazīt kādas profesijas specifiku, vienu dienu izmēģinot darbus kādā iestādē, uzņēmumā vai biedrībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti