Dienas ziņas

Valkā pirmizrāde iestudējumam «Valka. Latvija. Brīvība»

Dienas ziņas

Pie Burtnieka ezera atklāj akmens laikmeta apbedījumu

Jēkabpilī turpina akciju «Dzīvo vesels»

Jēkabpilī ārsti akcijā «Dzīvo vesels» bez maksas palīdz vairāk nekā 200 cilvēkiem

Gūstot pieredzi brīvprātīgajā medicīnas darbā Indijā, traumatologs ortopēds Kaspars Ūdris saprata, ka līdzīgā veidā – bez atlīdzības - vēlas sniegt palīdzību arī Latvijas iedzīvotājiem. Tāpēc jau otro gadu Jēkabpils reģionālajā slimnīcā notiek akcija “Dzīvo vesels”, kur kopā ar Kasparu Ūdri vairāki Jēkabpils un Rīgas speciālisti bez maksas konsultē un operē pacientus. Palīdzību locītavu un pēdu veselības aprūpē akcijas laikā saņem sociāli mazāk nodrošinātas iedzīvotāju grupas. Šogad tie bija vairāk nekā 200 cilvēku. 

“Dzīvo vesels” – šāds nosaukums dots ārstu organizētai labdarības akcijai. Tās laikā Jēkabpils reģionālajā slimnīcā bez maksas rit konsultācijas un notiek operācijas, kas saistītas ar locītavu un pēdu veselības aprūpi.

Salīdzinot ar pērno gadu, akcija notiek nedaudz mazākā apmērā. Pērn palīdzību piecu dienu laikā saņēma vairāk nekā 320 pacienti un veiktas 42 operācijas, šogad – trīs dienās vērība pievērsta 240 cilvēkiem. Paši ārsti uzsver: darbā lieti noder pirms gada gūtā pieredze.

Akcijā iesaistīti četri traumatologi ortopēdi un viena podoloģe no Jēkabpils un Rīgas. Atalgojumu un medikamentus nodrošina pašvaldību un uzņēmēju ziedojumi, bet aprīkojumu un telpas – Jēkabpils reģionālā slimnīca.

Ķirurģiskās manipulācijas ir vairākus tūkstošus eiro vērtas, tāpēc akcijā bez maksas palīdzību saņem politiski represētas personas, pensionāri un cilvēki ar invaliditāti.

"Šīs saslimšanas ir pietiekoši, ja ne pat ļoti izplatītas. Cilvēkiem novecojot, locītavas neeļļojas tik labi. Sāk sāpēt, sāk bojāties, un šie pakalpojumi ir krietni vajadzīgi. Tāpēc tieši šādi pakalpojumi, šāda veida akcijas noteiktām iedzīvotāju grupām ir ļoti, ļoti nepieciešamas," teica SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” valdes priekšsēdētājs Ivars Zvīdris.

Mediķu galvenais ieteikums un atgādinājums ir – sāpju gadījumā jau laikus doties pie speciālista. Tas ļaus ne tikai ietaupīt finansiālos līdzekļus, bet arī novērst neizārstējamas sekas.

"Nāk novēlotām, ielaistām diagnozēm. Ir grūti palīdzēt, citreiz pat neiespējami, un arī tā rehabilitācija pēc tam pacientam ir stipri ilgāka. Ja ir kāds no muskuļiem plīsis, ko vairs nevar atjaunot vai piešūt, tad pacientam draud invaliditāte," atzina labdarības akcijas iniciators, traumatologs ortopēds Ūdris.

“Dzīvo vesels” ir Latvijā pirmā šāda veida akcija, kad ārsti nesavtīgi – bez maksas – sniedz palīdzību pacientiem. Iecerēts, ka tā turpināsies arī nākamgad un, iespējams, plašākā mērogā – organizējot ārstu izbraukuma vizītes pansionātos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti