Dienas ziņas

Apsildes iekārtas ir ceļā uz Ukrainu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vēl nelemj par VID ģenerāldirektores pārcelšanu jaunā amatā

Jaunzemi vēl nepārceļ uz departamenta direktores amatu Finanšu ministrijā

Valdība otrdien atlika jautājumu par no amata atstādinātās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ievas Jaunzemes pārcelšanu Finanšu ministrijas (FM) Ēnu ekonomikas ierobežošanas koordinācijas departamenta direktora amatā.

ĪSUMĀ:

  • Valdība otrdien atlika Jaunzemes pārcelšanu amatā; to īpaši rosināja Pavļuts;
  • Jaunzeme ir pret rotāciju; uzskata to par neloģisku;
  • Finanšu ministrs joprojām grib Jaunzemes pārcelšanu;
  • FM saka, ka Jaunzeme ir piemērota departamenta vadītājas amatam.
  • Joprojām norisinās disciplinārlietas pret Jaunzemi izskatīšana; viņa atstādināta.

Jaunzeme rotāciju sauc par neloģisku

Jaunzeme izteikusies, ka neredz loģisku pamatu viņas plānotajai rotēšanai. Atstādinātā VID vadītāja uzskata, ka iemesls varētu būt viņas paveiktais korupcijas novēršanā. Jaunzeme redz paradoksu FM sniegtajā informācijā, kas no vienas puses Jaunzemi izceļ kā atbilstošu kandidātu amatam ministrijas departamenta direktorā, bet vienlaikus neļauj turpināt darbu VID. Jaunzeme uzskata, ka par šo jautājums būtu jālemj jau jaunajai valdībai.

"Ir jānotiek sarunai starp mani un jauno finanšu ministru, jo ir jāatrisina jautājums, kas notiek ar "pusģenerēto" disciplinārlietu. Tas ir svarīgs jautājums. Ir jāsaprot, ko darīt ar tiesvedību attiecībā uz manu novērtējumu, kas veikts prettiesiski. Šajā gadījumā es redzu, ka tā ir normāla, koleģiāla saruna ar jauno finanšu ministru, un mēs nonākam pie secinājumiem – vai es turpinu pildīt amata pienākumus vai nē.

Es domāju, ka tas personiskais naids pret mani, ko ir paudis [finanšu ministrs Jānis] Reira kungs, nedod iespēju situāciju atrisināt tagad," sacīja Jaunzeme.

Viņa pašlaik veselības problēmu dēļ atrodas prombūtnē. Arī šis faktors notikušajā sēdē tika nosaukts kā viens no tiem, kas liedz objektīvi lemt par atstādinātās VID ģenerāldirektores tālāko karjeru.

Jautājuma izskatīšanu atliek, iespējams, nākamajai valdībai

Otrdien notikušajā valdības sēdē pret jautājuma izskatīšanu īpaši iestājās veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par").

Viņš sacīja: "Ir bijuši vairāki gadījumi, kad mēs šajā, jau tehniskajā valdībā, pēc jūsu, premjer, ierosmes esam atlikuši jautājumu virzību, lai tos izlemtu nākamā valdība. Aicinātu pret šo jautājumu izturēties līdzīgi."

Tikmēr finanšu ministrs lēmumu Jaunzemi pārcelt atbalstīja, reizē to arī nosaucot par valstiski svarīgu lēmumu. "Nekādu pretrunu šeit es nesaskatu. Tas nav dokuments, kas ir tapis pēdējā brīdī. Ir bijis nopietns darbs, tad vienkārši mums ir jāizšķiras – mēs iekļaujam vai neiekļaujam," sacīja Reirs.

Tādējādi premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") rosināja jautājuma izskatīšanu atlikt. Viņš norādīja: "Ir faktiski bijis lūgums, ka mēs šo jautājumu varētu atlikt. Ir vēl pāris, kas ierosinājuši to atlikt. Es arī uzskatītu, ka šo jautājumu varētu atlikt. Tātad es ierosinu, ka mēs šodien neejam diskusijā pēc būtības."

Jaunzeme piemērota rotācijai

FM iepriekš komentēja, ka Jaunzemes rotācija nekādā veidā nav saistīta ar disciplinārlietu, kas ierosināta par vairāku vadošu VID darbinieku aizturēšanu aizdomās par dažādiem noziegumiem. Ēnu ekonomikas ierobežošanas koordinācijas departamenta direktora amats ir vakants.

Jaunzemes zināšanas un prasmes – 26 gadu darba pieredze valsts pārvaldē, nevalstiskajā sektorā un labas kompetences stratēģisku jautājumu risināšanā un koordinācijā – atbilst departamenta direktora amata pienākumu izpildei.

Arī Jaunzemes praktiskā darba pieredze VID, īstenojot atsevišķus ēnu ekonomikas ierobežošanas uzdevumus, esot atbilstoša departamenta direktora pienākumu veikšanai un varot būt lietderīga ēnu ekonomikas mazināšanas politikas pilnveidošanas jomā.

KONTEKSTS:

Finanšu ministrs Jānis Reirs ("Jaunā Vienotība") septembra beigās izdeva rīkojumu par disciplinārlietas ierosināšanu un VID ģenerāldirektores Jaunzemes atstādināšanu. Uz pārbaudes laiku atstādināts arī VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš. FM skaidroja, ka rīkojums ir izdots gan uz dienesta pārbaudes ziņojuma pamata, gan reaģējot uz nesenajām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja aizturēšanām.

Oktobrī par mēnesi tika pagarināta VID ģenerāldirektores Jaunzemes disciplinārlietas pārbaude. Pēc tam termiņš tika pagarināts vēl līdz 15. decembrim

No amata atstādinātā Jaunzeme ir pārliecināta, ka atgriezīsies VID ģenerāldirektores amatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti