Jaunzemi plānots rotēt uz departamenta direktores amatu Finanšu ministrijā

No amata atstādināto Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi plānots rotēt uz Finanšu ministrijas (FM) Ēnu ekonomikas ierobežošanas koordinācijas departamenta direktora amatu, aģentūrai LETA pavēstīja FM pārstāvis Aleksis Jarockis.

Viņš apgalvoja, ka Jaunzemes rotācija nekādā veidā nav saistīta ar disciplinārlietu, kas ierosināta par vairāku vadošu VID darbinieku aizturēšanu aizdomās par dažādiem noziegumiem.

Patlaban FM Ēnu ekonomikas ierobežošanas koordinācijas departamenta direktora amats ir vakants. Atsaucoties uz Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteikto, ka valsts pārvalde jāorganizē efektīvi, Jarockis skaidro, ka tādēļ, lai tūlīt uzsāktu darbu pie ēnu ekonomikas ierobežošanas pasākumu praktiskas iedzīvināšanas un koordinācijas un nekavējoties nodrošinātu pilnvērtīgu departamenta darbu, Jaunzemi paredzēts pārcelt departamenta direktora amatā.

Jarockis norāda, ka Jaunzemes zināšanas un prasmes – 26 gadu darba pieredze valsts pārvaldē, nevalstiskajā sektorā un labas kompetences stratēģisku jautājumu risināšanā un koordinācijā – atbilst departamenta direktora amata pienākumu izpildei.

Arī Jaunzemes praktiskā darba pieredze VID, īstenojot atsevišķus ēnu ekonomikas ierobežošanas uzdevumus, esot atbilstoša departamenta direktora pienākumu veikšanai un varot būt lietderīga ēnu ekonomikas mazināšanas politikas pilnveidošanas jomā.

Saskaņā ar tiesību aktos noteikto kārtību, informācija par pārcelšanu ir nosūtīta Jaunzemei, lai viņa par to varētu sniegt savu viedokli. Pēc atbildes saņemšanas tā tikšot izvērtēta, kam sekos lēmums par turpmāko rīcību. Lēmumu par ierēdņa pārcelšanu pieņem valdība.

Pamatojot Jaunzemes rotāciju, Jarockis arī klāsta, ka Latvijas tautsaimniecības izaugsmes veicināšanai nepieciešams ierobežot ēnu ekonomiku, un tam būtiska ir efektīva institūciju sadarbība. Valsts interesēs esot nekavējoties ķerties pie jaunā Ēnu ekonomikas plāna 2023.–2025. gadam izstrādes, kam savukārt esot vajadzīga plaša starpinstitūciju koordinācija un atbalsts plāna efektīvai pārraudzībai un īstenošanai.

Vienlaikus Jarockis piebilda, ka pēc Jaunzemes atstādināšanas no amata sāktās disciplinārlietas pabeigšanas termiņš ir pagarināts līdz 15. decembrim. Pagarinājums esot bijis nepieciešams, lai disciplinārlietas izmeklēšanas komisija varētu kvalitatīvi sagatavot lēmumu. 

KONTEKSTS:

Finanšu ministrs Jānis Reirs ("Jaunā Vienotība") septembra beigās izdeva rīkojumu par disciplinārlietas ierosināšanu un VID ģenerāldirektores Jaunzemes atstādināšanu. Uz pārbaudes laiku atstādināts arī VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš. FM skaidroja, ka rīkojums ir izdots gan uz dienesta pārbaudes ziņojuma pamata, gan reaģējot uz nesenajām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja aizturēšanām.

Oktobrī jau par mēnesi tika pagarināta VID ģenerāldirektores Jaunzemes disciplinārlietas pārbaude.

No amata atstādinātā Jaunzeme ir pārliecināta, ka atgriezīsies VID ģenerāldirektores amatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti