Jaunus līgumus par valsts apmaksātu veselības aprūpi slēgs tikai ar e-veselības lietotājiem

Nacionālais veselības dienests (NVD) jaunus līgumus par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu slēgs tikai ar e-veselības lietotājiem. Neapmierinātību par to paudusi Latvijas Ģimenes ārstu asociācija, sakot, ka Veselības ministrija meklē visus iespējamos veidus, kā uzspiest Latvijas iedzīvotājiem vāju e-veselību.

NVD novembra beigās plāno izsūtīt līgumus primārās veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem, un tieši e-veselības sistēmas lietošana ir šī līguma noslēgšanas priekšnosacījums.

Jau ziņots, ka daudzu ārstu neapmierinātība ar e-veselību ir arī viens no ģimenes ārstu streika iemesliem. Ārsti norāda, ka sistēma nav pilnīga un strādā lēni, kas attiecīgi prasīs pārāk daudz laika, kas atvēlēta pacienta vizītei.

Obligāta e-veselības lietošana ārstniecības iestādēm un aptiekām ir jāsāk no nākamā gada 1.janvāra.

Līdz šim e-veselības sistēmas lietošanas līgumus noslēguši visi stacionāro pakalpojumu sniedzēji, 97% aptieku, vairāk nekā puse ambulatoro pakalpojumu sniedzēju un 42% ģimenes ārstu prakšu.

1 komentārs
Zane Bitmete (Deptua)
Dakterei ir vairākas pieņemšanas vietas novadā,cilvēki stāv rindās.Kāda te e veselība,ja datora nav,vai skries uz pagastu rakstīt?Ministre ,nolaižaties uz zemes un reāli paskataties ,kas notiek ārpus Rīgas,laukos.Ne visiem ir mašīnas lai nokļūtu uz vienu ārsta prakses vietu uz citu pagastu.Ja mērķis ir ,lai izmirtu un slimotu,tad lūdzu uz priekšu,bet tas nav prāta darbs
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti