Jaunsleinis prognozē smagu gadu pašvaldībām

Šis gads pašvaldībām būs smags, jo budžeta situācija nav spīdoša, turklāt gaidāmas divas vēlēšanas, tā intervijā Latvijas Televīzijai norādīja Latvijas pašvaldību savienība (LPS) priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis.

2014.gads būs smags, jo ir divas vēlēšanas: Eiropas Parlamenta un Saeimas. Arī budžeta situācija valstī neesot spīdoša, un pašvaldībām šis būs izdzīvošanas budžets, pauda Jaunsleinis.

LPS vadītājs arī kritizēja aizejošo valdību, norādot - tās lielākā kļūda, ka bija iedomājušies, ka ne ar vienu nav jārunā. Tāpat starp trūkumiem viņš minēja ministrus bez iepriekšējas pieredzes politikā.

Jaunsleinis arī skeptiski raugās uz politiskiem spēkiem, kas izveidojas neilgi pirms vēlēšanām. Kā piemēru viņš minēja Reformu partiju, kura, viņaprāt, nav bijusi veiksmīga.

Savukārt attiecībā uz jauno valdību Jaunsleinis pauda, ka galvenais ir nesastrādāt muļķības. Īsts valdības darbs gan sākšoties vien pēc vēlēšanām.

Taujāts par potenciālajiem vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra kandidātiem jaunajā valdībā, LPS vadītājs atzina, ka piemēroti cilvēki ir gan Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS), gan Nacionālās apvienības (NA) rindās. No ZZS viņš minēja Raimondu Vējoni, kuram ir pieredze un kurš būtu gatavs uzreiz strādāt, bet no NA - Eināru Cilinski.

Viņš uzsvēra, ka VARAM vadītājam jābūt vai nu ar pieredzi ministra darbā vai iepriekš strādājušam pašvaldību sfērā. Reformu partijā šādu cilvēku viņš gan nesaskata.

Kā ziņots, pēc Valda Dombrovska (Vienotība) atkāpšanās no premjera amata, šim amatam tika nominēta Laimdota Straujuma.

Lai gan oficiālās sarunas par ministriju sadali starp partijām sākšoties vien trešdien, tomēr jau iepriekš vairakkārt izskanējušas versijas par ministru portfeļiem. Tiek lēsts, ka lielākā stīvēšanās būs tieši ap VARAM, kā arī Ekonomikas ministriju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti