Dienas ziņas

Kārsavā plūdu dēļ stāvoklis aizvien kritisks

Dienas ziņas

Apzināti plūdu postījumi arī Alūksnes novadā

Jaunsātos skolas reorganizācija bijusi veiksmīga

Jaunsātos brauc mācīties arī bērni no Tukuma

Pirms gandrīz desmit gadiem Tukuma novada Jaunsātos tika sākta pamatskolas reorganizācija. Tolaik pagastā tika ieviesta tradīcija īsi pirms mācību gada sākuma aicināt kopā pirmklasniekus un viņu vecākus, lai iepazītos ar citiem bērniem. Tagad bērnu skaits Jaunsātu skolā palikušajās klasēs ar katru gadu nedaudz pieaug un tradīcija joprojām turpinās.

Jau piektdien turot rokās gladiolu zobenus vai asteru pušķus viņi dosies uz savu pirmo klasi, bet pirms mācību gada sākuma mazie jaunsātnieki dodas uz tautas namu, lai satiktos ar pasaku tēliem un simboliski atvadītos no pirmskolas.

Kamēr bērni kopā ar brāļiem un māsām skatās pasaku un lepojas, ka jau būs skolēni, vecāku sejās ievelkas arī pa kādai jaunai rūpju rievai. “Ir satraukums, jo nezinām, kas sagaida un kā ies. Papildus skolai ir treniņi, kas ar septembri paliks daudz saspringtāki. Būs daudz jāmācās ne tikai bērniem, bet arī mums,” norāda pirmklasnieka mamma Madara Pone.

Pozitīvi esot tas, ka mazajiem joprojām ir iespēja mācīties savā skolā, uz kuru ceļu daudzi bērni jau iepazinuši apmeklējot bērnudārzu. Sporta skolotāja Linda, kura savā skolā atgriezusies pirms sešiem gadiem un šogad būs pirmklasnieku audzinātāja  stāsta, ka vecāku satraukumam neesot pamata, un arī gaidāmās pārmaiņas izglītības saturā viņu nebiedējot. “Mācoties augstskolā par to runāja jau pirms vairākiem gadiem. Protams, mēs to pielietojam savā praksē,” norāda sporta skolotāja un 1. klases audzinātāja Linda Kairiša.

Reorganizācijas rezultātā Jaunsātu pamatskola 2008. gadā kļuva par Pūres  pamatskolas filiāli, kurā tika saglabātas pirmās četras klases. Skolas vadība atzīst, ka situācija pa šiem gadiem esot nostabilizējusies un bērnu skaits ar katru gadu pieaug. “Mūs ir iecienījuši Tukuma vecāki. Pagājušajā gadā uz Pūri brauca 26 bērni no Tukuma. Šogad mums arī būs četri pirmklasnieki no Tukuma,” uzsver Pūres pamatskolas Jaunsātu filiāles vadītāja Ina Jackovska.

Jaunajā mācību gadā Jaunsātu skolā mācības uzsāks 42  pirmo līdz ceturto klašu skolēni un 36 pirmskolas vecuma bērni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt