Dienas ziņas

Kocēnu novadā atklāts «Zaļā dzelzceļa» posms

Dienas ziņas

Zirga mugurā apceļo robežu

Jaunsargu instruktori paaugstina kvalifikāciju

Jaunsargu instruktori paaugstina kvalifikāciju

Lai jaunsargu instruktori spētu paaugstinātas un augstas bīstamības nodarbības novadīt droši un kvalitatīvi, instruktori mācās paši. Šonedēļ Latvijā notiek divi vērienīgi mācību semināri – viens Alūksnes, otrs Skrundas novadā, kuros kvalifikāciju paaugstina aptuveni 100 instruktoru.

Sporta tūrisms, klinšu kāpšana un pārvietošanās pa reljefu, glābšanas darbi dažādos apvidos, orientēšanās, mezglu un to sistēmu veidošana, dažādu ūdenstilpņu pareiza šķērsošana – to visu apguva 27 jaunsargu instruktori mācību seminārā sporta tūrismā.

"Šādi kursi dod iespēju organizēt daudz interesantākas nodarbības jaunsargiem, jādod vispusīga attīstība vairākās jomās," norādīja Jaunsardzes un informācijas centra (JIC) vecākā eksperte mācību jautājumos Judīte Suharevska.

Latvijas alpīnistu un ceļotāju asociācijas (LACA) pārstāvis Nauris Hofmanis jaunsargu instruktoriem māca, kā nospriegot virves, lai Latvijas apstākļos šķērsotu upes vai gravas. Seminārā ir trīs instruktori, kuriem uzticēti jautājumi saistībā ar drošību un drošināšanu, pārvietošanās pa virvēm un nestuvju pārvietošanu ar cietušo.

"Svarīgi ir kvalitatīvi apmācīt instruktorus, jo tad viņi šīs zināšanas nodod tālāk saviem audzēkņiem – jaunsargiem," pauda LACA pārstāvis Hofmanis. Skrundas novada jaunsargu instruktors Kaspars Rudītis tikmēr stāstīja, ka semināra vieta izvēlēta Nīkrācē, jo pirms diviem gadiem uzbūvēts klinšu kāpšanas tornis, līdz ar to bērniem ir lielākas iespējas darboties, kā arī var piesaistīt citus pasākumus un nometnes.

Arī Alūksnes novada militārajā poligonā “Lāčusils” 70 jaunsargu instruktori mācību seminārā nostiprināja un ieguva jaunas zināšanas, lai pasniegtu kvalitatīvas un drošas nodarbības jaunsargiem. Jaunsardzes centrs šādus instruktoru seminārus organizē divas reizes gadā – janvārī un augustā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt