Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

VBTAI veikusi pārbaudi Stiklu bērnunamā

Jaunsardzes četrcīņa vieglatlētikā

Jaunsargi un sporta skolu audzēkņi izmēģina spēkus četrcīņā vieglatlētikā

Lai pilnveidotu prasmes jauniešiem, kuri jau nodarbojas ar vieglatlētiku, kā arī piesaistītu šim sporta veidam jaunsargus, šā gada sezonā sāktas jaunas sacensības – atklātā jaunsardzes četrcīņa vieglatlētikā. Sacensības notiks četros posmos, un  tajās piedalīsies gan jaunsargi, gan sporta skolu komandas. Pirmie šādu sacensību formātu izmēģināja Zemgales jaunieši.

 Atklātajā jaunsardzes četrcīņā katram dalībniekam jāveic 60 metru skrējiens, jāpārbauda spēki tāllēkšanā, bumbiņas mešanā, kā arī  atkarībā no vecuma un dzimuma 500-1500 metru skrējienā. Vien šoreiz jaunsargiem jāsacenšas ar sporta skolu un sporta centru dalībniekiem.

"Četrcīņa ir iespēja katram parādīt savu spēcīgāko pusi, un man atkal attiecīgi saprast, kurš ir spēcīgāks bumbiņas mešanā, lēkšanas disciplīnā, sprintā vai garajās distancēs," stāstīja Iecavas jaunsardzes vienības vadītājs Dainis Kravals.

Latvijas Vieglatlētikas savienības pārstāvis  atceras, ka kādreiz jau bijusi četrcīņa  ''Draudzība'', kas skolēnu vidū bijusi ļoti populāra. Jaunais projekts kopā ar Aizsardzības ministriju izveidots, lai pilnveidotu jauno sportistu fizisko sagatavotību, kā arī iesaistītu jaunsargus vieglatlētikā.

"Šajā projektā izpaužas daudzveidība. Lai jaunietis apgūst gan lekšanas, gan mešanas disciplīnu, gan sprintu, gan vidējo distanci, it kā neliekot uzsvaru ne uz vienu konkrētu disciplīnu. Ar laiku, aizejot līdz U-18 grupai, viņš kopā ar treneri izpratīs, kura ir tā īstā disciplīna," sprieda Latvijas Vieglatlētikas savienības pārstāvis Genādijs Ļebedevs.

Atklātā jaunsardzes četrcīņa vieglatlētikā notiks četros posmos katrā kultūrvēsturiskajā novadā. Nākamās sacensības jau nedēļas nogalē notiks Ogrē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti