Jaunsargi pilnveido savas prasmes nometnē

Šajā nedēļā Latvijas novados notiek ikgadējās jaunsargu nometnes, kurās ir iespēja uzlabot savu fizisko sagatavotību un praksē pārbaudīt iegūtās teorētiskās zināšanas. Tās ļauj secināt arī instruktoriem, cik labas ir jauniešu prasmes. Triju dienu garumā šāda nometne notiek arī Rēzeknē, kurā piedalās Jaunsardzes un informācijas centra Jaunsardzes departamenta 2. novada nodaļas jaunsargi.

Jaunsargi pilnveido savas prasmes nometnēLāsma Zute

  Viena no jaunsargu nometnes darbībām notiek Valsts robežsardzes koledžas lauku mācību centrā „Janapole", kur praktiski iespējams pārbaudīt nodarbībās iegūtās zināšanas un iemaņas. Nometnē piedalās vairāk nekā 60 jaunsargu.

  “Mācību granātas mešana mērķī, orientēšanās ar čipiem pēc maršruta kartes, telpā notiek orientēšanās tests, kur darbojas klasē ar kompasu. Praktiskā šaušana ar mazkalibra ieročiem”, stāsta Jaunsardzes un informācijas centra Jaunsardzes departamenta 2. novada nodaļas vadītājs Juris Lelis.

  Lauku kaujas iemaņu punktā jaunsargu uzdevums atrast vietu un uzsliet nojumi, kurā varētu pavadīt nakti mežā. Tāpat jāveic maskēšanās, kuras laikā seja tiek noklāta ar zaļu un brūnu krāsu. Pēc tam instruktors Gunārs Lelis novērtē jaunsargu vizuālo izskatu, instruktors liek jauniešiem ar mugursomām plecos palēkties, lai pārliecinātos, ka šādi netiek radīts troksnis. Jaunsargu apmācības sadalītas četros līmeņos. Šī nometne paredzēta trešajam līmenim, šajā līmenī apmācības notiek divus gadus.

  “Uztraukums, vajag nokārtot labi eksāmenus, lai nebūtu instruktoram kauns par mums, lai lepotos. - Kāda motivācija jums piedalīties? - Pierādīt, ka esi spējīgs dzīvot mežā un orientēties. - Kur šīs prasmes tālāk noderēs? - Es domāju tālāk mācīties Policijas akadēmijā, tas manā profesijā noderēs, būs pamati kaut kādi,” sarunā stāsta jaunsardze Diāna Peipiņa.

  Par to, kā veicas izpildīt uzdevumus, stāsta arī Evita Pupiņa, jauniete ar savu grupu iznākusi no meža, nedaudz ir slapjas drēbes un sejās var manīt nogurumu:

  “- Cik ilgi esi jaunsardzē? - Otrais gads, man tēvs gāja armijā, un pašai iepatikās ieroči, disciplīna, tas vairāk saista. - Ko jaunsardze ir devusi? - Disciplīnu, vairāk nosvērtību, to, ka viss jāzina un visam jābūt kārtībā,”  norāda jaunsardze Evita Pupiņa.

  Jaunsardzes kustībā pašreiz ir iesaistījušies ap 8000 bērnu un jauniešu.

  Ja salīdzina pirms desmit gadiem, bērni un jaunieši bijuši fiziski vairāk attīstīti, izturīgāki un pacietīgāki, arī kopējais veselības stāvoklis bijis labāks, tomēr par motivācijas trūkumu nevarot sūdzēties. Zīmīgi, ka arvien vairāk par jaunsardzi interesējas meitenes, šajā nometnē sadalījums ir puse meiteņu un puse zēnu. Tas nometnes organizētāju pieredzē ir kas jauns.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti