Jaunsardze visā valstī meklē jaunus instruktorus

Jaunsardzes centrs ir izsludinājis konkursu uz vairāku novadu nodaļu jaunsargu instruktoru amatiem. Kopumā Latvijā no nākamā gada paredzēts piesaistīt ap pussimta instruktoru jeb valsts aizsardzības mācības pasniedzēju. Tas ir atbildīgs un nepieciešams amats, lai īstenotu jaunās paaudzes apmācību valsts aizsardzības jomā, piesaistītu tos jaunsargu organizācijai un sekmētu patriotismu. Latvijas Radio skaidroja, kā notiek atlase, kādi pretendenti nepieciešami un kā rit jau esošo instruktoru darbs Latgalē.

Jaunsardze visā valstī meklē jaunus instruktorus
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Mēs gaidām kandidātus uz jaunsargu instruktora amatu, valsts aizsardzības mācību pasniedzējus. Tie mums vajadzīgi galvenokārt Daugavpilī, Rēzeknē, Jēkabpilī un Preiļu novadā," pastāstīja Latgales novada nodaļas vadītājs Juris Lelis.

Latgalē jau šobrīd darbojas 29 jaunsargu instruktori, bet nepieciešami vēl septiņi. Savukārt visā Latvijā – ap pussimt, sacīja Jaunsardzes centra direktors pulkvežleitnants Aivis Mirbahs.

"Tam ir jābūt ar augstāko izglītību pedagoģijā, tam ir jāapgūst militārie kursi, kursi, specifiski jaunsardzes darbam, kursi saistībā ar jauniešu izglītošanu. Pēc būtības instruktora amats ir sarežģīts, bet vienīgais, ko mēs sagaidām no šiem kandidātiem, tā ir attieksme, attieksme un vēlreiz attieksme," norādīja Mirbahs.

Pēc 12 Valsts robežsardzē nostrādātiem gadiem jau piecus gadus Inta Gaidele-Ivanova Latgales novada nodaļā Daugavpilī darbojas kā Jaunsardzes instruktore, un viņai tā ir sirdsbalss izvēle, aicinājums un gandarījums.

"Pati biju jaunsargs, tad savu dzīvi saistīju ar militāro dienestu – robežsardzi, un tad kaut kādā posmā gribējās kaut ko dzīvē pamainīt. Tā es uzzināju par iespēju kļūt par jaunsargu instruktoru, attīstīties citā jomā, un tas mani saistīja."

Primāri tas ir darbs ar jauniešiem, norādīja Gaidele-Ivanova, kuras darba lauks ir pietiekami plašs.

"Mums ir Jaunsardzes un valsts aizsardzības mācību grupas, tās ir noteiktas kontaktstundas ar bērniem. Manā pārraudzībā ir piecas valsts aizsardzības mācību grupas ar 60 jauniešiem un trīs jaunsargu grupas ar aptuveni 50 jaunsargiem. Daudz ir arī dokumentālās puses darbā, ir e-klases, jāplāno pasākumi."

Tas ir jaunais Jaunsardzes centra papilduzdevumus – izglītot, kāpēc arī Jaunsardzē nepieciešami jauni darbinieki, skaidroja Mirbahs.

Viņš norādīja: "2018. gadā Saeima pieņēma lēmumu, ka valsts aizsardzības mācība ir jāiekļauj Vispārējā vidējā izglītības standartā līdz 2024. gadam kā izvēles priekšmets, savukārt no 2024. gada kā obligātais priekšmets, līdzīgi kā matemātika vai latviešu valoda. Līdz ar to Jaunsardzes centram parādījās pavisam jauns uzdevums, lai nākamajā mācību gadā varētu piedāvāt valsts aizsardzības apmācību vēl vairāk skolām un skolēniem."

Agrāk Jaunsardze nodrošināja tikai interešu izglītību, bet šobrīd būtiski ir audzināt valsts patriotus jau no skolas sola.

Latgales novada nodaļas vadītājs Juris Lelis pauda: "Tas ir ieskats valsts aizsardzībā, zināšanas par valsts vēsturi, Brīvības cīņām, braukt un uzkopt atbrīvotāju kapus. Stāstot, rādot mēs papildus dodam vēl informāciju, lai jaunietis būtu lojāls Latvijas valstij."

Tieši to par savu galveno sūtību instruktora amatā Daugavpilī saredz arī divu bērnu mamma Inta Gaidele-Ivanova, kuras meita arī ir jaunsardze.  

"Svarīgi likt bērnam analizēt, izprast, domāt, un instruktoram te ir liela loma, lai paplašinātu bērnam redzesloku, lai viņš saprastu to globālo problēmu, saredzētu lietu sakni un būtību, lai bērnu iemācītu domāt," viņa sacīja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt