Ārpus Rīgas

Skrundas lokatora pilsētiņa - ideāla vieta karavīru mācībām pilsētvidē

Ārpus Rīgas

Laikraksta "Liesma" žurnāliste Ilze Kalniņa par lauku skolu centieniem piesaistīt skolēnus

Jauns cietums Latgalē - viena no valdības prioritātēm Latgales attīstībā

Jauns cietums Latgalē - viena no valdības prioritātēm Latgales attīstībā

Pirms nepilna mēneša Daugavpilī notikušajā valdības izbraukuma sēdē kā viena no Latgales programmas iecerēm, kas vērsta uz reģiona attīstību, no Tieslietu ministrijas puses izskanēja ideja par jaunas ieslodzījuma vietas izbūvi. Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs norādīja, ka pēc Liepājas jaunu cietumu paredzēts būvēt tieši Latgalē, kur sekojoši paredzēts likvidēt trīs vecos cietumus – divus Daugavpilī un vienu Jēkabpilī. Abas pilsētas ieinteresētas jaunās cietumu ēkās tuvumam savām pašvaldībām, tā ir iespēja saglabāt darbavietas un nodokļus, atzīst Daugavpils un Jēkabpils domju vadītāji.

Neviens no trim cietumiem Latgalē neatbilst Eiropas Savienībā (ES) noteiktajām drošības prasībām, kādas ir nepieciešamas ieslodzītajiem. Un šie cietumi saskaņā ar ES norādēm tuvākajā nākotnē būs jāslēdz, tā 16. maijā notikušajā valdības izbraukuma sēdē Daugavpilī uzsvēra tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs.

Tieslietu ministrija piedāvā uzbūvēt jaunu cietumu Latgalē ar 1200 vietām ieslodzītajiem. Cietuma izbūvei būs nepieciešams zemes gabals aptuveni 20 hektāru platībā.

Šis zemes gabals ir jāmeklē, un

pagaidām vēl nav zināms, kur tieši atradīsies jaunais cietums - Daugavpilī vai Jēkabpilī.

Jēkabpils mērs Leonīds Salcevičs būtu tikai priecīgs, ja no ministrijas puses būtu interese būvēt cietumu Jēkabpilī, konkrēta zemes gabala nav, taču tas tiktu meklēts.

Daugavpilij kā otrai jaunā Latgales cietuma izbūves vietai piedāvājums ir, tomēr nav tāds, kas atbilstu Tieslietu ministrijas prasībām, taču arī šī pašvaldība ieinteresēta, lai jaunais cietums tiku būvēts tieši Daugavpilī, apgalvo mērs Jānis Lāčplēsis.

Abā pilsētām - gan Daugavpilij, gan Jēkabpilij - pirmkārt svarīgi saglabāt darbavietas, ko dod šīs ieslodzījuma vietas. Šobrīd Daugavpilij tie ir divi cietumi un liels darbaspēks, atzīst domes izpilddirektore Inga Goldberga.

Daugavpilī runā par divu cietumu slēgšanu, un tas skar vairākus simtus strādājošo, un arī Jēkabpilī jauna cietuma izbūve un darbavietu saglabāšana ir būtiska, uzsver Leonīds Salcevičs.

Ja slēgs visus trīs Latgales cietumus, neatkarīgi no vietas, kur tiks būvēts jauns cietums, atklāts paliek vēl viens būstisks jautājums - kas notiks ar vecajām ieslodzījuma vietām. Veco cietumu rekonstrukcija un pārveide izmaksās daudz dārgāk nekā jauna būvniecība, uzsver Rasnačs, taču ko darīt ar vecajām, ir viela pārdomām, jo tās nonāks pašvaldības īpašumā.

Pēc iepriekšējām aplēsēm jauna cietuma izbūve ar 1200 vietām Latgalē izmaksās ap 60 miljoniem eiro.

Ministru kabinets uzdevis Tieslietu ministrijai turpināt meklēt jaunajam Latgales cietumam atbilstošu zemesgabalu un ziņot par sarunu rezultātiem līdz 2018. gada 15. decembrim. Projekts lēmuma pieņemšanai par jaunā Latgales cietuma būvniecību valdībā jāiesniedz līdz 2019. gada 1. jūlijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti