Ārpus Rīgas

Pēc LR sižeta par iznīkstošo ģimenes kapu kultūru Ludzas novadā samazina kapavietu cenas

Ārpus Rīgas

Liepājnieki noraizējušies par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma sniegšanas kvalitāti

Jaunos autobusus Rēzeknes ielās pasažieri vērtē dažādi

Jaunos autobusus Rēzeknes ielās pasažieri vērtē dažādi

Rēzeknē pilnībā nomainīts sabiedriskā transporta autoparks, vecos, līdz šim nomātos autobusus aizstājot ar 25 līzingā iegādātiem jauniem autobusiem. Pirmie jauniegādātie autobusi pilsētā jau sākuši kursēt, bet rēzekniešu viedoklis par tiem nav vienprātīgs – vienus jaunais sabiedriskais transports apmierina, bet citiem tie ērtības ziņā nešķiet pārdomāti. 

Līdzšinējo autobusu nomas līgums beidzas gada nogalē, un arī paši autobusi novecojuši, tāpēc “Rēzeknes satiksme” nolēmusi autoparku nomainīt pilnībā, šādam lēmumam tērējot 3,9 miljonus eiro.  

Jaunie autobusi ražoti Čehijā, un tie drīzumā pilnībā aizstās vecos autobusus. ''Rēzeknes satiksmes'' valdes loceklis Jevgenijs Koršenkovs stāsta - autobusu maiņa bija nepieciešama, lai tie nebūtu jānomā un tehniskā apkope neprasītu liekus izdevumus.

“Mēs varam salīdzināt jaunu un vecu automašīnu, katrai mašīnai ir resurss, un faktiski nav izdevīgi remontēt “Ikarusus” tālāk, bija pieņemts lēmums nopirkt jaunus autobusus. Mums ir garantija trīs gadi un jauni autobusi, tie ir jauni autobusi,” uzsver Koršenkovs.

Kopumā iegādāti  22 autobusi, katrs ar 25 sēdvietām un 30 stāvvietām, un trīs lielāki - ar 40 sēdvietām un 50 stāvvietām.

“Rēzeknes satiksmes” šoferis Sava, kurš reisos dodas jau ar jauno autobusu, atzīst -  autobusā braukt ir ērti un tehniskā ziņā tie ir pārdomātāki.

“Četras kameras ir šeit, es varu redzēt priekšējās durvis, aizmugures durvis un kas notiek priekšā un aizmugurē,” stāsta šoferis.

Jaunajos autobusos, tāpat kā iepriekšējos, paredzēta speciāla vieta cilvēkiem ratiņkrēslos un vecākiem ar bērnu ratiņiem.

 “Ārpusē ir aprīkota automatizēta poga, kuru, piebraucot pie pieturas, pasažieris var nospiest, to informāciju šoferis redz pie sevis uz paneļa, tas nozīmē, ka šoferis izkāps un atvērs pandusu, lai varētu iebraukt ar ratiņkrēslu vai māte ar bērnu ratiņiem,” stāsta “Rēzeknes satiksmes” inženieris Viktors Borcovs.  

Par to, vai jauniegādātie  autobusi ir pietiekoši ērti, pasažieru domas gan dalās:

“Ļoti neērti, iekāpjot, ļoti šaurs, es tagad ar somu iešu un būs jāiet ar sānu, tālāk pakāpiens, un man atkal ir ļoti grūti pakāpties. Nē, autobusi, nav pārdomāti”.

“Man liekas, ka viņi ir šaurāki nekā tie vecie. Tas traucē? Ja ar somām tad, jā”.

Rēzeknietēm Nadeždai un Vitai piekrīt pensionāre Raisa. Kundze uzskata, ka jaunie autobusi tomēr nav pietiekoši ērti. Neērtības rada arī grīda, kas nav vienā līmenī: “Priekšpusē iekāp un kāja ļoti augstu jāceļ, ļoti augsts paaugstinājums, tas nav domāts veciem cilvēkiem. Jauniešu autobusi.”

Dažādos grīdas paaugstinājumus, kas ir priekšējo sēdvietu vienā pusē un autobusa aizmugurējā daļā, “Rēzeknes satiksme” skaidro ar autobusu konstrukciju.

“Tāda ir tā autobusa konstrukcija, apakšā ir konstruktīvie risinājumi, ekoloģiskās iekārtas, kas piemaisījumus veic, visa tā filtrācija uz degvielas tvertni arī turpat; vecajiem “ikarusiem” ir pakāpiens, jo aizmugurē autobusiem ir motors, un tas arī dod paaugstinājumu,” skaidro uzņēmuma inženieris Viktors Borcovs.

Daļa uzrunāto rēzekniešu, kas jau paspējuši izbraukt ar jauniegādātajiem “Rēzeknes satiksmes” autobusiem, īpašas bažas nepauž un sabiedriskā transporta nomaiņu pilsētā vērtē atzinīgi:

“Normāli, man patīk, daudz vairāk vietas. - Vajadzēja pilsētā jaunus autobusus? - Vajag, viss iet uz priekšu.”

“Ļoti patīkami, jauns vienmēr ir labi. Labi, ka ir tāds paaugstinājums, kad var braukt un redzēt sev ceļu priekšā, ļoti ērti.”  

Par vienu braucienu pilsētas sabiedriskajā transportā šobrīd rēzekniešiem jāšķiras no 50 centiem, un, lai arī “Rēzeknes satiksme” pilnībā nomainījusi savu autoparku, informācijas par biļetes cenu paaugstināšanu šobrīd nav. Jau tuvākajā laikā visi 25 jaunie autobusi kursēs reisos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt