Dienas ziņas

Jūra apdraud Liepājas attīrīšanas iekārtas un fortus

Dienas ziņas

Balvu vēsturē liela nozīme Matīsu dzimtai

Jaunolaines sākumskolai – vēsturiskas pārmaiņas

Jaunolaines skolā vēsturiskas pārmaiņas - durvis vaļā vēris sporta nams

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Jaunais gads Jaunolaines sākumskolai sācies ar vēsturiskām pārmaiņām, jo durvis vaļā vēris ilgi gaidītais sporta nams. Līdz šim visā mācību iestādes pastāvēšanas vēsturē sporta stundas notikušas Kultūras nama disko zālē. Jaunā būve no pašvaldības budžeta prasījusi 2,5 miljonus eiro. Līdztekus skolēnu sporta nodarbībām tajā notiks arī sacensības un treniņi pieaugušajiem.

Šo brīdi Jaunolaines sākumskolas audzēkņi bija gaidījuši jau vairākās paaudzēs, jo līdz šim mācību iestādei nekad nav bijusi īsta sporta zāle.

“Man patīk, ka te ir lielas zāles. Tur varēs sportot un visu kaut ko spēlēt,” stāsta otrklasniece Elza.

“Bērns ļoti gaidīja,” norāda divu skolēnu vecmāmiņa Rasma. “Prieks, ka beidzot te varēs vairāk nodarboties ar sportu, kas visu laiku te bija nu tā… nosacīti,” bilst vecmāmiņa.

Novadā populārākais sporta veids esot futbols, tāpēc arī jauno multifunkcionālo zāli pirmie iemēģina jaunie futbolisti.

Šo spēli gan pagaidām spēlē vien tie, kuri  darbojušies sporta klubā un uz treniņiem ceļu mērojuši līdz Olainei. Sporta stundas notikušas Kultūras nama diskozālē. “Zāle bija aprīkota tā, lai tur varētu notikt balles, pasākumi. Tur bija prožektori, logi. Nekādas drošības. Tāpēc ar bumbām mēs nedarbojāmies. (..) Skolotāji teica, ka beidzot bērni varēs spert bumbu no visa spēka,” norāda Olaines 1. vidusskolas struktūrvienības vadītāja Velda Veinberga.

Sākumskolā, kas ir Olaines 1. vidusskolas struktūrvienība, mācās nedaudz vairāk kā 130 audzēkņi. Līdztekus multifunkcionālajai zālei, kas atbilst valsts sacensību rīkošanas standartiem, izveidotas arī cīņu un fitnesa zāles, kā arī ģērbtuves un skatītāju balkons. Tas ļaus sporta namu izmantot plašāk. Sporta nama būvniecība, kā jau Olaines novadā ierasts, veikta tikai par nodokļu maksātāju naudu.

“Tā nav tradīcija, tie ir objektīvi apstākļi, jo Pierīgai, īpaši iepriekšējā plānošanas periodā, budžets bija stipri ierobežots,” stāsta Olaines novada domes priekšsēdētājs Andris Bergs (Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija). “Laikam tas pat ir loģiski, jo mēs esam samērā turīgas pašvaldības. Līdz ar to tur, kur mēs varam piesaistīt Eiropas Savienības līdzekļus, to arī darām. Bet, kur nevaram – mēs negaidām kaut kādus nākošos periodus ar varbūtību, ka būs…,” norāda Bergs.

Projekta kopējās izmaksas ir gandrīz 2,5 miljoni eiro, un šoreiz iztikts arī bez aizņēmuma Valsts kasē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti