1:1

1:1 Gundars Rēders: Jūlija Stepaņenko

1:1

1:1 Gundars Rēders: Viesturs Ķerus

1:1 Gundars Rēders: Ieva Siliņa

Jauno zinātnieku apvienības vadītāja: Pēc iespējas ātrāk jāmaina zinātnes finansēšanas modelis

Latvijas zinātnes finansēšanas sistēma ir jāmaina un pēc iespējas ātrāk - jo ātrāk tas notiks, jo ātrāk tautsaimniecība gūs augļus no ieguldījumiem zinātnē, tā LTV raidījumā “1:1” pauda Latvijas Jauno zinātnieku apvienības vadītāja, prezidenta ārštata padomniece Ieva Siliņa.

Viņa norādīja, ka Latvijā vēl no padomju laikiem ir “dzīvo miesu” sistēma: saskaitām studentus - piešķiram finansējumu, saskaitām zinātniekus – piešķiram finansējumu. Un tas nav pareizi, norādīja Siliņa.

Viņa skaidroja, ka zinātniekiem jāpasaka, ko no viņiem gaida, nevis viņam pienākas finansējums par to, ka viņš ir un tur skaitās, “bet, lūdzu, sagādā publikācijas, doktorus, līgumus ar industriju”.

Sistēma jāmaina un tai jābūt vērstai uz rezultātu, ja rezultātu nav, varbūt tev nav jābūt zinātniekam, skaidroja Siliņa.

Viņa atzina, ka ir arī institūti, kuriem nav rezultātu, bet ir tādi, kuriem ir izcili rezultāti. Šobrīd finansēšanas sistēmas izmaiņas atliktas uz vairākiem gadiem, un tas nav apmierinoši. Jo ātrāk sistēmu mainīsim, jo ātrāk tautsaimniecības gūs rezultātus un augļus, pauda Siliņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti