Jauno tramvaju piegāde Daugavpilī apturēta

Otrdien Daugavpils dome ārkārtas domes sēdē  pieņēma  lēmumu  lauzt līgumu ar kompāniju „Batergo", kas bija vinnējusi iepriekš izsludinātajā jauno tramvaju piegādes konkursā. Iemesls šai rīcībai   ir beidzies līgumā atrunātais tramvaju piegādes izpildīšanas garantijas laiks.  Tuvākajā būs izsludināts jauns konkurss, domē  cer, ka tramvaju modernizācijas projekts, ko finansē Eiropas savienība netiks pārtraukts un, ka pilsēta, lai, arī ar projekta pagarinājumu, tomēr  iegūs jaunus tramvajus.

10  deputātiem „Par"  un 5 atturoties vakar Daugavpils Domē tika pieņemts lēmums, kas ieilgušo epopeju ar jauno tramvaju piegādi pilsētai  ievirza jaunā gultnē, proti līgums ar iepriekš konkursā vinnējušo kompāniju  „Batergo" tiek lauzts, skaidro Daugavpils domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis.

Problēmas būtība ir līguma nosacījumu nepildīšana no partneru puses skaidro Daugavpils tramvaju pārvaldes uzņēmuma pārstāve Sabīne Šņepste.

Dome rīkos jaunu tramvaju iepirkumu konkursu, bet svarīgākais ir nepazaudēt ES finansējumu un veikt Daugavpils tramvaju iecerēto modernizāciju ar vismazākajiem zaudējumiem, uzsver Sabīne Šnepste, jo riski pastāv.

Jaunajiem tramvajiem pa jaunajiem tramvaju sliežu ceļiem, kas arī projekta ietvaros tiek mainīti,  Daugavpilī bija jākursē jau šī gada nogalē, ieilgums un neskaidrības tramvaju modernizācijā satrauc pilsētas iedzīvotajus- īpaši šī transporta veida lietotājus.Taču iespēja braukt ar jauniem tramvajiem vēl nav zaudēta skaidro pašvaldībā, turklāt ja tiks izsludināts jauns iepirkuma konkurss- vinnēt ir iespēja pašmāju uzņēmumam, attiecīgi jaunos tramvajus radīt tepat pilsētā, neizslēdz pilsētas mērs Jānis Lāčplēsis .

Arī pilsētas iedzīvotāju vidū tieši šī ideja gūst atbalstu, jo tās būs gan jaunas darba vietas gan kopējais ekonomiskais pienesums pilsētai.

Kā un kādos termiņos līgums tiks lauzts ar kompaniju Batergo , Daugavpils dome izlems tuvakajā laikā, attiecīgi pēc tā arī tiks izsludināts jauns tramvaju iepirkuma konkurss, nemainīgi tajā paliks ieraksts, ka pilsētai jāpiegādā 12 jauni tramvaji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti