Jauno cietumu būvēs Liepājā

Otrdien Ministru kabineta sēdē valdība pieņēma lēmumu atbalstīt Tieslietu ministrijas iniciatīvu par jauna cietuma būvniecību Liepājā. Paralēli šī lēmuma pieņemšanai Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Gaidis Bērziņš un Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks Liepājā parakstīja nodomu protokolu par cietuma būvniecību. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas šī būs pirmā reize, kad Latvijā tiks būvēta jauna, mūsdienu prasībām atbilstoša ieslodzījuma vieta.

Liepāja par pirmo vietu moderna cietuma būvniecībai Latvijā izvēlēta vairāku iemeslu dēļ. Cietuma būvniecībai Liepājā vieta atvēlēta pilsētas nomalē, Alsungas ielā 29.  Liepājas pašvaldība jau laikus bija nodevusi Tieslietu ministrijas rīcībā teritoriju 30,5 hektāru platībā, skaidro Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Gaidis Bērziņš. Arī igauņu eksperti, kuri projekta ietvaros piesaistīti kā konsultanti, šo zemes gabalu atzinuši par piemērotu.

„Ir dažādi kritēriji, kas saistīti ar ieslodzījumu vietas būvniecību - gan pieejamība,  gan tiesas tuvums, gan konvojēšanas iespējas, gan darba spēka jautājumi. Visi šie aspekti tika vērtēti. Liels ieguldījums ir  kolēģiem no Igaunijas Tieslietu ministrijas. Šajā jomā ar viņiem esam sadarbojušies jau vairākus gadus,” skaidro Gaidis Bērziņš.

Igaunijā jau uzbūvēti divi jauni cietumi, tāpēc Latvija smeļas pieredzi kaimiņzemē. Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure uzskaita jaunā cietuma priekšrocības, piebilstot, ka cietumā būs divvietīgi numuriņi, gan vēlāk precizējot, kā tās būs kameras. Tā var nojaust, ka jaunais cietumus nebūs salīdzināms ar tām cietuma telpām, kas savulaik Latvijā tikušas pielāgotas cietumu vajadzībām. Pārvietošanās cietumā notiks pa pazemes tuneļiem, bet pastaigu laukumi atradīsies uz jumta, stāsta Ilona Spure:

„Tālāk ir tāda liela, garena ēka. Soda izpildei viena no pamatfunkcijām būs ražotne, kas tiks izvietota cietumā. Tur varētu atrasties 2-3 specialitātes. Radīsim infrastruktūru, kur komersants konkursa kārtībā varēs izvietot savus darbgaldus un nodarbināt ieslodzītos.”

Tieši jaunas darba vietas kā galveno ieguvumu cietuma būvniecībai Liepājā min pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks. Pašlaik Liepājas cietumā, kas atrodas pilsētas centrā un ko vēlāk slēgs, strādā 140 cilvēki.

„Liepāja dažādās krīzēs ir pazaudējusi darbavietas. Uzņēmumi ir bankrotējuši, ir radušies arī jauni, bet tomēr… Te ir 450 stabilas darbavietas - ne tikai apsargi, bet arī psihologi, mediķi un citi. Tā būs iespēja veicināt nodarbinātību ar uzņēmējdarbību,” perspektīvu iezīmē Sesks.

Modernā ieslodzījumu vieta Liepājā darbu sāks 2018. gadā un tajā paredzētas vietas 1200 ieslodzītajiem. Cietuma būvniecība izmaksās aptuveni 60 miljonus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti