Jaunnedēļ sāks izsniegt vēlētāju apliecības

No otrdienas, 25.septembra, līdz 6.oktobrim vēlētāji, kuriem ir tikai personas apliecība, bet nav pases, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) teritoriālajās nodaļās varēs izņemt vēlētāja apliecību dalībai 13.Saeimas vēlēšanās, informēja Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK).

Vēlētāja apliecību izsniegs bez maksas, un tā jāizņem tajā PMLP nodaļā, kur izdota personas apliecība. Šī informācija ir norādīta uz personas apliecības. Ja vēlētāja apliecību ērtāk saņemt citā PMLP nodaļā, līdz 25.septembrim apliecības saņemšanas vietu vēl var mainīt, iesniedzot iesniegumu PMLP.

Vēlētājiem, kuriem ir tikai personas apliecība, vēlētāja apliecība nepieciešama īpašās vēlētāju reģistrācijas kārtības dēļ Saeimas vēlēšanās. Atšķirībā no pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanām Saeimas vēlēšanās vēlētāju uzskaitei netiek lietoti iepriekš izveidoti vēlētāju saraksti, bet vēlētājus reģistrē, iespiežot spiedogu pasē.

Tā kā personas apliecībā spiedogu iespiest nevar, tad, balsojot ar personas apliecību, iecirknī jāuzrāda arī vēlētāja apliecība, kurā iespiedīs spiedogu. Vēlētāja apliecība vēlēšanu iecirknī būs jāatdod vēlēšanu iecirkņa komisijai.

Vēlētājiem, kuriem ir gan pase, gan personas apliecība, Saeimas vēlēšanās jābalso ar pasi.

Lai informētu par nepieciešamību izņemt vēlētāja apliecību, PMLP vēlētājiem, kuriem ir tikai personas apliecība, uz viņu norādītajām e-pastu adresēm nosūtīja informatīvu vēstuli.

KONTEKSTS:

13.Saeimas vēlēšanas notiks 6.oktobrī.

PMLP informācija liecina, ka vēlētāja apliecība 13.Saeimas vēlēšanās būs nepieciešama nedaudz vairāk nekā 60 000 vēlētāju, kas ir 4% no Latvijas balsstiesīgo pilsoņu skaita.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti