Sadaļas Sadaļas

Jaunnedēļ - ekspertu diskusijas, barikāžu piemiņas pasākumi

Starptautiskie eksperti gaidāmajā nedēļā Rīgā diskutēs par aktualitātēm aizsardzības un vides politikas jomā, saistībā ar operāciju „Atlantic Resolve” Ādažu bāzē ieradīsies ASV vienības karavīri, visā Latvijā pieminēs Barikāžu laika notikumus - jaunās darba nedēļas svarīgākie notikumi.

Saistībā ar prezidentūru gaidāmajā nedēļā Rīgā pulcēsies starptautiski eksperti un amatpersonas, lai diskutētu par aktualitātēm aizsardzības, vides politikas un dzimumu līdztiesības jautājumos.

Pirmdien un otrdien Kara muzejā notiks augsta līmeņa seminārs, kurā apspriedīs gatavošanos jūnijā gaidāmajai Eiropadomes diskusijai par aizsardzību, kas ir būtiskākais šīs jomas notikums Latvijas prezidentūras laikā.

Trešdien un ceturtdien Nacionālajā bibliotēkā notiks klimata politikas neformālā sanāksme. Tajā pārrunās stratēģisko virzību starptautiskajās klimata sarunās, kas notiks februārī un kuru laikā būs jāvienojas par būtiskiem kopsaucējiem klimata pārmaiņu ierobežošanas jomā.

Ceturtdien un piektdien Nacionālajā bibliotēkā savukārt Eiropas Savienības augsta līmeņa ierēdņi apspriedīs dzimumu līdztiesības jautājumus.

Ādažu bāzē pirmdien sagaidīs ASV armijas karavīrus, kuri Latvijā ieradīsies saistībā ar operāciju „Atlantic Resolve”. Tie būs 170 karavīri, kas Latvijā uzturēsies līdz marta beigām. Šī būs jau trešā ASV vienību rotācija, turpinot pastiprinātu alianses spēku klātbūtni reģionā.

Pirmdien vairāku dienu vizīti Latvijā sāks arī ASV Armijas Eiropā komandieris ģenerālleitnants Frederiks Bens Hodžs.

Zinātņu akadēmijā pirmdien notiks ikgadējs svinīgs pasākums, kurā godinās aizvadītā gada izcilāko zinātnisko sasniegumu autorus. No pieteiktajiem 39 eksperti par labākajiem atzinuši 12 sasniegumus, kas veikti teorētiskajās zinātnēs un arī praktiskajā pielietojumā.

Otrdien, 20.janvārī, Rīgā un citviet Latvijā pieminēs Barikāžu laika notikumus pirms 24 gadiem. Rīgā, Doma laukumā jau tradicionāli degs piemiņas ugunskurs, bet muzeobusā būs apskatāma ceļojošā izstāde. Tāpat šajā dienā notiks ziedu nolikšanas ceremonija Meža kapos, pie Brīvības pieminekļa un Bastejkalnā kritušo piemiņas vietās.

Pulksten sešos vakarā izskanēs arī Barikāžu atcerei veltīts koncerts Rīgas Domā, kam dots nosaukums „Klātbūtne”. Koncertu veidos Goran Goras mūzika, Knuta Skujenieka dzejas kompozīcija aktieru izpildījumā, kā arī videoprojekcijas, kurās atklāsies Barikāžu dalībnieku portreti un ģimeņu stāsti. Ieeja koncertā ir bez maksas.

Ceturtdien Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā atklās Infekciju slimību nodaļu. Tā renovēta ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu un izveidota atbilstoši augstākajām infekciju kontroles prasībām.

Infekcijas slimību nodaļa ik gadu palīdzību sniedz aptuveni 3000 mazo pacientu ar plašu infekcijas slimību loku.

Rīgas Latviešu biedrība ceturtdien aizsāks Raiņa un Aspazijas gadam veltītu sarīkojumu ciklu. Cikla pirmais pasākums būs literāra saruna, kuras uzmanības centrā būs tikko iznākusī grāmata „Sirdsmīļo brālīt!”. Tajā apkopota Raiņa un viņa vecākās māsas Līzes Pliekšānes savstarpējā sarakste dzejnieka jaunības periodā. Par grāmatu stāstīs tās sastādītāja un komentāru autore Gaida Jablovska un Raiņa dzīves un daiļrades izcilais pētnieks Roalds Dobrovenskis.

Ceturtdien ar vairākiem pasākumiem tiks atklāts arī multimediju mākslinieka Hardija Lediņa gads. Pirms 10 gadiem viņš aizgāja mūžībā, šogad viņam būtu apritējuši 60 gadi.

Ceturtdien ar literārajiem lasījumiem mūzikas veikalā „Upe” tiks atklāta Hardija Lediņa kafejnīca, pēc tam mūzikas klubā „Nabaklab” notiks dažādas muzikālas performances un atvērs arī viņam veltītu izstādi.

Bet sestdien Lielajā Ģildē skanēs ikgadējais Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts, kura kods šogad arī būs sakņots Raiņa un Aspazijas jubilejas faktā. Koncertā piedalīsies visi trīs galvenie valsts simfoniskie kolektīvi - Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Liepājas Simfoniskais orķestris un Latvijas Nacionālās operas orķestris, ko diriģēs Andris Poga (LNSO), Atvars Lakstīgala (LSO) un Mārtiņš Ozoliņš (LNO). Solisti būs pianists Reinis Zariņš un dziedātāji Inga Šļubovska un Krišjānis Norvelis.

Koncertā skanēs Lūcijas Garūtas, Jāņa Ivanova, Jāņa Mediņa, Artura Maskata un Jura Karlsona mūzika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt