Ārpus Rīgas

Valmieriešus rosina apzināt vientuļos seniorus

Ārpus Rīgas

Latgalē uz SEZ jeb jaunu speciālo ekonomisko zonu izveidi uzņēmēji raugās nogaidoši

Jaunmārupes jauno skolas ēku beidzot nodod ekspluatācijā

Jaunmārupes jauno skolas ēku beidzot nodod ekspluatācijā

Būvinženieru ekspertīzē secināts, ka ar Jaunmārupes pamatskolas jauno piebūvi viss ir kārtībā un šajā ēkā nav tikušas iebūvētas nekvalitatīvas metāla konstrukcijas, kas varētu apdraudēt bērnu drošību. Līdz ar to pusotru gadu kavētā skolas nodošana ekspluatācijā notikusi un mācības tajā sāksies pēc Lieldienām.

“Rīgas un Apriņķa Avīze” vēstīja, ka janvārī pamatīgs tracis bija izcēlies ap Jaunmārupes pamatskolas jauno skolas ēku. Skolas jaunās piebūves nodošana ekspluatācijā tika pēkšņi atlikta, jo pastāvēja bažas, ka skolas ēkā varētu būt iebūvētas nekvalitatīvas metāla konstrukcijas. Uz iespējamo metāla konstrukciju nedrošību bija norādījis uzņēmums SIA "Armets-A", kas šos būvmateriālus bija skolai piegādājis.

Ņemot vērā notikušo, Mārupes novada pašvaldība uzdeva skolas būvniekam - PS "ELX grupa" – veikt neatkarīgu ekspertīzi, lai pārliecinātos par to, vai ar šīm konstrukcijām viss ir kārtībā.

Laikraksta galvenā redaktore Ieva Karlsberga Latvijas Radio pastāstīja, ka tagad saņemts atzinums, ka konstrukcijas ir drošas un atjaunoto skolas ēku un piebūvi beidzot varēs izmantot.

Bija plānots, ka mācības jaunajā skolā skolēni sāks jau 2014.gadā, bet šie termiņi vairākkārt atlikti. Tagad iecerēts, ka tas notiks pēc Lieldienām, pēc skolēnu pavaara brīvlaika.

Pieaugušas arī izmaksas – no sākotnēji plānotajiem 4,4 miljoniem eiro līdz 5,3 miljoniem eiro, turklāt visā šajā laikā pašvaldībai vēl bija jāmaksā īres maksa par telpām, kurās skolēni mācījās, kamēr skolas ēku atjaunoja.

Savukārt PS "ELX grupa" pārstāvis Ainārs Āboliņš laikrakstam pieļāva, ka  ekspertīzes rezultāti apliecina - uzņēmums SIA "Armets-A" ar saviem paziņojumiem par nekvalitatīvām metāla konstrukcijām skolas nodošanu ekspluatācijā kavēja apzināti.   

Jau ziņots, ka sopš septembra atsevišķu klašu skolēniem nodarbības notiek SIA „Sabiedrība Mārupe” telpās, uz kurām bērnus ik dienu nogādā autobuss. Mācību process gan noritot, tomēr bijušajās lauksaimniecības produktu ražotāja telpās nav ne ēdnīcas, ne sporta zāles, turklāt to noma izmaksā salīdzinoši dārgi, vairāk nekā 3000 eiro mēnesī.  Skolēni un vecāki ar nepacietību gaida, kad varēs doties uz izremontēto skolu, jo tas bērniem un viņu vecākiem solīts jau 2014.gada 1.septembrī, tad 2015.gada septembrī, bet pēcāk šī gada janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti