Jaunjelgavas novadā nodedzināts policijas mikroautobuss; konfliktā cietis policists

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Jaunjelgavas novadā 24.martā, pildot dienesta pienākumus, konfliktā cietis kāds policijas darbinieks, turklāt nodedzināts arī Valsts policijas (VP) mikroautobuss. Tas noticis, kad bāriņtiesa no ģimenes izņēma trīsarpus gadus vecu meitenīti.

VP Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece aģentūru LETA informēja, ka gan policijas amatpersona, gan transportlīdzeklis cietuši kāda izsaukuma laikā 24.martā, taču precīzāk notikušā detaļas policijas pārstāve neatklāja. Notikuma vietā strādājuši divi VP darbinieki, un vienam no viņiem uzbrukts. Tāpat aizdedzināts likumsargu transportlīdzeklis, kas vairs nav lietojams dienesta pienākumu pildīšanai.

Saistībā ar notikušo aizturēti divi vīrieši, taču viņu vecumu Sietniece neatklāj, skaidrojot, ka viens ir gados vecāks, otrs - jaunāks vīrietis. Viens no vīriešiem ar tiesas nolēmumu ievietots medicīniskajā iestādē ekspertīzes veikšanai, savukārt otrajam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Policijā sākti vairāki kriminālprocesi - par miesas bojājumu nodarīšanu, amatpersonai pildot dienesta pienākumus, kā arī par svešas mantas tīšu bojāšanu dedzinot. Tāpat dienesta pārbaudē tiek vērtēta arī VP amatpersonu rīcība.

Jaunjelgavas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Santa Stoķe informēja, ka 

mikroautobuss aizdedzināts, kad bāriņtiesa no ģimenes izņēma trīsarpus gadus vecu meitenīti.

Bērna vecāki bijuši alkohola reibumā. Draudi izteikti arī bāriņtiesas loceklei.

Bāriņtiesa reaģējusi uz vietējo ziņojumiem, ka ģimene ar mazgadīgo meitenīti vairākkārt ar automašīnu ieradusies veikalā, lai iegādātos alkoholu. Meitenītes vecāki bijuši alkohola reibumā.

Stoķe stāstīja, ka ģimenes mājoklī, kur bāriņtiesas locekle ieradusies, meitenītes tēvs sācis uzvesties neadekvāti, konfliktā iesaistījās arī viņa tēvs. Vīrieši uzbrukuši policistiem, un draudus saņēmusi arī bāriņtiesas locekle.

"Pie draudiem mēs jau esam pieraduši. Šajā reizē policijas darbinieki tiešām pasargāja," klāstīja bāriņtiesas pārstāve, minot, ka bāriņtiesas loceklei draudēts "sacirst ar cirvi".

Vecākiem ar vienpersonisku bāriņtiesas locekles lēmumu atņemtas aizgādības tiesības, un meitene nodota aprūpē ģimenes radiniekiem turpat Staburaga pagastā. Taču bērna tēvs ar viltu "izzadzis" meiteni no radiem, tāpēc viņa ievietota aprūpes iestādē. Meitenītei tiek nodrošināta psiholoģiskā un cita nepieciešamā palīdzība.

Pēc notikušā vecāki sadarbojas ar bāriņtiesu un vēlas atgūt bērnu ģimenē, apgalvoja Stoķe. Par aizgādības tiesību iespējamo atjaunošanu bāriņtiesai tagad būs jālemj koleģiāli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti