Dienas ziņas

Preiļu "dzeltenās kaites" izraisītāji joprojām brīvībā

Dienas ziņas

Liepājā sumina Eiropas gada pašvaldības

Jaunjelgavas iedzīvotāji nekāro pieslēgt īpašumus centralizētajam ūdensvadam

Jaunjelgavas iedzīvotāji nekāro pieslēgties centralizētajam ūdensvadam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Jaunjelgavā īstenots ūdenssaimniecības rekonstrukcijas projekts, kurā paredzēti vairāk nekā 400 jauni pieslēgumi. Privātmāju īpašnieki gan nesteidz pieslēgties centralizētajai ūdens un kanalizācijas sistēmai, par argumentu galvenokārt minot naudas un atbalsta trūkumu. Ir izveidoti tikai 30 jauni pieslēgumi.

Par to, ka Jaunjelgavā pagājušajā vasarā tika īstenots vairāk nekā 800 000 latu vērtais ūdenssaimniecības rekonstrukcijas projekts, iedzīvotājiem vēl ilgi atgādinās liels plakāts. Daudzdzīvokļu māju iemītniekiem līdz ar projektā izbūvēto atdzelžošanas staciju uzlabojusies ūdens kvalitāte, taču  līdzšinējo 26 santīmu vietā par kubikmetru ūdens  tagad jāmaksā 62 santīmi. Pie ieguvumiem pieskaitāms arī ūdens zuduma samazinājums par 28%, bet  privātmāju īpašnieki nesteidz pieslēgties centralizētajai sistēmai.

Jaunjelgavas iedzīvotājs Gunārs Labanovskis saka: „Man nevajag, es no akas labāk padzeros...nē, negribu no akas visgaršīgākais ir."

Arī  daudzi citi uzrunātie joprojām nav ievilkuši ne ūdeni, ne kanalizāciju, un iemesls tam visbiežāk ir naudas un atbalsta trūkums. Siņicku ģimene vēlējusies pieslēgties kanalizācijai, tomēr pagaidām viss ir apstājies.

„Es esmu iegādājies visu to, kas ir vajadzīgs, lai pieslēgtu kanalizāciju, bet, lai izraktu to tranšeju... es aizgāju uz domi paprasīt, varbūt ka viņi varētu iedot traktoru izrakt to tranšeju. Viņi atbildēja, ka viņiem neesot traktorista, neesot traktora, un tā viss palika," atceras Eduards Siņickis. Saimnieks stāsta, ka mēģinājis arī pats sākt rakt 12 metrus garo tranšeju, tomēr bez panākumiem, vien zābaki palikuši mālainajā bedrē.

No plānotajiem 429 jauniem pieslēgumiem ūdensvadam un 550 kanalizācijai pašlaik  īstenoti vien trīsdesmit.

„Tā plānošana notiek kopā ar iedzīvotājiem, notiek iedzīvotāju aptauja, un iedzīvotāji  tiek aptaujāti - vai jūs vēlaties ūdensvadu un kanalizāciju, un tad projektētājs, sākumā tehniski ekonomiskā pamatojuma veidotājs, arī šādā veidā plāno šos pieslēgumus," skaidro Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks (Vienotība).

Aptaujātāji  vien aizmirsa pateikt, ka pieslēgšanās var izmaksāt pat līdz 1000 latiem, tas atkarīgs, cik tālu sistēmu no īpašuma robežas ievelk projektā.  Priekšsēdētājs taisnojas, ka mēģinājuši iedzīvotājiem palīdzēt ar apsaimniekošanas aģentūras starpniecību, tomēr apkures parādi tai atņēmuši visus brīvos līdzekļus, tāpēc arī šis pasākums nav izdevies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti