Dienas ziņas

Kuldīgā apmāca mentorus

Dienas ziņas

Liepājā atklāj tenisa halli

Veidos pieminekli pirmajam satiksmes ministram

Jaunjelgavā veidos pieminekli pirmajam Latvijas satiksmes ministram

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Jaunjelgavā veidos pieminekli pirmajam Latvijas satiksmes ministram un talantīgajam arhitektam Teodoram Hermanovskim. Jau tapis mets un makets, kā arī izraudzīta piemērotākā pieminekļa atrašanās vieta. Pašlaik tiek vākti ziedojumi, lai ideju varētu īstenot.

Hermanovskis bija pirmais Latvijas satiksmes un darbu ministrs. Viņš pienākumus pildīja no 1918. līdz 1920. gadam. Līdztekus pārējiem Latvijas Pagaidu valdības ministriem, viņš bija viens no tiem, kurš veidoja pamatus mūsu valstij. Hermanovska dzimtā vieta ir Jaunjelgava – tur viņš ir arī mācījies. Lai akcentētu sava novadnieka devumu Latvijai, Jaunjelgavas vietējiem aktīvistiem radās doma izveidot viņam veltītu pieminekli, un novada dome šo ideju atbalstīja.

No sešiem dalībniekiem par konkursa uzvarētāju kļuva mākslinieks Kristaps Gulbis ar ideju par aptuveni trīs metrus augstu tērauda pieminekli, uz kura attēlots precīzs Hermanovska pirksta nospiedums. “Hermanovskis ir darījis visādas lietas, bijis arhitekts, satiksmes ministrs, zīmējis pirmās Latvijas pastmarkas. Kad es ieraudzīju, ka viņa 30. gadu pasē ir saglabājies Teodora pirkstu nospiedums, es sapratu, ka ap to var veidot ideju piemiņas zīmei,” teica pieminekļa meta autors Gulbis.

Meklējot sīkāku informāciju, Gulbis satikās ar Teodora mazdēlu Norvelu, kurš ir mākslinieks Ņujorkā, un uzzināja, ka visus dokumentus Hermanovskis esot parakstījis ar “Montblanc” pildspalvu. Tādēļ arī uz pieminekļa paredzēts attēlot “Montblanc” pildspalvu un Teodora Hermanovska parakstu.

Jaunjelgavas novada dome uzsver, ka līdz ar jauno apskates objektu pilsēta iegūs arī vēl vienu sakoptu teritoriju. Piemineklis taps ar ziedotāju atbalstu. Novads nupat uzsācis ziedojumu vākšanas akciju un pauž cerību, ka sabiedrības atbalsts būs pietiekami liels, lai savāktu vajadzīgo summu. Piemiņas vietas izveidei nepieciešami apmēram 48 tūkstoši eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti