Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Stāstnieki tiekas ar amatniekiem festivālā Latgalē

Jaunjelgavā vāc ziedojumus pieminekļa izveidei

Jaunjelgavā vāc ziedojumus pirmā Latvijas satiksmes ministra pieminekļa izveidei

Jaunjelgavā uzsākta ziedojumu vākšana pirmā Latvijas Republikas Satiksmes ministra Teodora Hermanovska pieminekļa izveidei. Magdalēnas svētkos tika rīkota arī  vietējo mākslinieku darbu  izsole, lai iegūtu lidzekļus.

Jaunjelgavā par svarīgākajiem vēstures notikumiem atgādina  skulptūras un pasākumi, jo sava muzeja pilsētā nav. Tā ik vasaru  par godu hercogienei, kura 17. gadsimtā devusi pilsētiņai Fridrihštates vārdu, tiek rīkotas Magdalēnas svinības. Sagaidot Latvijas simto dzimšanas dienu, no vēstures putekļiem ārā celts vēl kāds nozīmīgs cilvēks - pirmais satiksmes un darba lietu ministrs- Teodors Hermanovskis.

"Es lepojos ar to, ka no pirmā Ministru kabineta, kur bija tikai deviņi vīri, viens no tiem deviņiem, kurš sēž Ulmanim pie labās rokas, ir Teodors Hermanovskis. Un viņš ir  dzimis, audzis, mācījies Jaunjelgavā," teica Jaunjelgavas Kultūras veicināšanas biedrības valdes priekšsēdētāja Vaira Lejniece.

Pieminekli  nozīmīgajam valstsvīram  iecerēts uzstādīt tranzītielas krustojumā pie Jaunjelgavas autoostas. "Ir izstrādāts pieminekļa makets.Konkursā starp sešiem māksliniekiem uzvarēja mākslinieks Kristaps Gulbis, un tagad mēs esam fāzē, kad vācam ziedojumus," pauda Lejniece.

Pirmais ziedotājs bijis tagadējais Satiksmes ministrs un vietējā pašvaldība, bet ar mākslas darbu izsoli stafete  tiek nodota sabiedrībai. "Pirmkārt tas ir interesanti. Otrkārt tas ceļ arī mūsu pašvērtību, ka mēs spējam novērtēt tos cilvēkus, kuri uz kādu mirkli varbūt ir piemirsti, un treškārt tas gluži vienkārši aktivizē mūs darbībai," tā gleznošanas studijas dalībniece Dace Kuršinska.

Pirmajai izsolei Jaunjelgavas un apkaimes radošie cilvēki nodevuši četredesmit vienu mākslas darbu.-gleznas, fotogrāfijas un arī kādu kokgriezumu.Lai gan šāds pasākums  šeit ir neierasts, izsoles āmurs noklaudz bieži. Kā pirmā tiek nosolīta glezna, kurā attainota Seces baznīca.

Izsolē  pārdoti divdesmit darbi, kas  pieminekļa izveidei deva 505 eiro. Ziedojumu vākšana turpināšoties līdz tikšot savākti nepieciešami 48 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti