Dienas ziņas

Kā ierobežojumu laikā klājas pansionātā

Dienas ziņas

Vakcinācija nebūs obligāta

Jaunjelgava neiesaistās apvienotā novada attīstības plānu izstrādē

Jaunjelgava neiesaistās apvienotā novada attīstības plānu izstrādē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Tuvojoties administratīvi teritoriālajai reformai, pašvaldībās tiek izstrādātas jauno novadu attīstības programmas. Jaunjelgavas dome gan spītīgi iebilst pret pievienošanu paplašinātajam Aizkraukles novadam un nolēmusi neiesaistīties attīstības plānu izstrādē. Tas nav pretlikumīgi, tomēr var atstāt iespaidu uz Eiropas fondu naudas piesaisti novadam.

Jau pēc pusgada spēkā stāsies jaunais Latvijas administratīvais iedalījums, kurā Jaunjelgavas novads kopā ar Neretas, Pļaviņu, Skrīveru, Kokneses un Aizkraukles novadiem veidos vienotu novadu. Pašlaik sākta jaunā novada attīstības programmas izveide.

"Mūsu uzdevums visiem sešiem novadiem ir vienoties, lai varētu kopā plānot darbību, investīcijas un kopīgu izaugsmi no nākošā gada jūlija," norādīja Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums (Vidzemes partija).

Atšķirībā no pārējiem topošā Aizkraukles novada dalībniekiem, Jaunjelgavas novads negrib samierināties ar patstāvības zaudēšanu.  

"Domes lēmums, pirmkārt, ir par to, ka Jaunjelgavas novads vēl arvien paliek kā patstāvīga teritoriālā vienība, kā patstāvīga pašvaldība. Mēs savu attīstības programmu pagarināsim. Rakstīsim, ko mēs esam iecerējuši turpmākā laikā darīt. Tas būs arī izmantojams nākošajiem deputātiem – vienalga vai šajā novadā, vai kopīgajā," stāstīja Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks (Nacionālā apvienība).

Aizkraukle un pārējie novadi gan esot neizpratnē par šādu lēmumu, tomēr cenšoties plānā iekļaut arī to, kas, viņuprāt, varētu būt nepieciešams jaunjelgaviešiem. 

"Varbūt brīžiem mēs zīlēsim viņu vajadzības ar pieejamajiem dokumentiem viņu mājaslapā, arī speciālistu viedokļos," norādīja Aizkraukles novada vadītājs.

Uzrunātie jaunjelgavieši uzsvēra, ka atsevišķā novadā dzīvot nav bijis slikti, tomēr šāda spītēšanās no domnieku puses neesot saprotama.

"Nu, īstenībā jau slikti varbūt nebija, ka Jaunjelgava bija patstāvīga. Uzlabojās gan ārējā, gan varbūt arī iekšējā situācija, bet, ja Ministru kabinets ir nolēmis, ka būs novadu reforma, tad jāpakļaujas jau vien būs, nekur citur jau neliksies," komentēja vietējais iedzīvotājs Lauris.

Kā skaidroja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, pašlaik izstrādātie plāni ir attīstības programmu projekti, kas tiks apstiprināti  pēc pašvaldību vēlēšanām. Neiekļaušanās apvienoto plānu izstrādē neesot pretlikumīga, tomēr varot atstāt  iespaidu uz Eiropas fondu finansējuma apguvi novada teritorijā.

"Citiem, kuriem būs jau plāni gatavi, būs jau pieejami fondi. Viņi zinās, ko viņi nākamajā piecgadē  grib investēt, tikmēr tām pašvaldībām, kam nebūs līdz galam [izstrādāti], vēl būs jāstrādā pie plāna, un tiem var kaut kas kavēties. Tas jau viss ir pakārtoti," stāstīja atbildīgās ministrijas padomnieks Madars Lasmanis.

Vēloties saglabāt neatkarību, sūdzību Satversmes tiesā iesniegušas 17 pašvaldības, bet  jauno novadu attīstības plānu izstrādē nepiedalās tikai divas – Jaunjelgava un Salacgrīva.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti