Dienas ziņas

Sākas čeku loterija

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jaunietis Bauskā uzstāda brīvdabas klavieres

Jaunietis Bauskā uzstāda brīvdabas klavieres

Visu vasaru Bauskas Rātslaukumā rādīt savu muzikālo talantu ikvienu aicinās sarkanas brīvdabas klavieres. Tās uzstādījis astoņpadsmitgadīgais baušķenieks Matīss Kataņenko. Sarkano krāsu mūzikas instruments ieguvis tāpēc, ka tā ir projekta īstenotāja mīļākā krāsa, bet pati ideja esot aizgūta ASV.    

Mūzikas skaņas Bauskas Rātslaukumu piepilda jau kopš pagājušās nedēļas, kad tur uzstādītas brīvdabas klavieres.

Enzo, kurš šogad atzīts par Latvijas labāko jauno talantu, šeit ir biežs viesis. Viņaprāt,  brīvā pieeja mūzikas instrumentam  esot tikai apsveicama.

“Šeit var visi izklaidēties, un, ja kādam mājas nav klavieru, bet viņiem patīk spēlēt, tad viņi var atnākt un paspēlēt,” sprieda konkursa ''Talants Latvijai'' uzvarētājs, baušķenieks Enzo.

Viņš gan atzina, ka klavieres skan “ne tik labi, kā ierasts, bet, ja spēlē, tad netraucē”.

Ideja par publiski pieejamām klavierēm Bauskā radusies Bauskas Mūzikas skolas audzēknim Matīsam Kataņenko, pagājušajā gadā piedaloties apmācībās ASV.

“Es Ņujorkas centrālajā stacijā ieraudzīju publiskās klavieres, kur visi cilvēki gāja garām. Ziniet, kā Ņujorkā, visi ir steidzīgi cilvēki, bet likās, ka tās klavieres viņus un arī to telpu mazliet atdzīvina. Es atgriezos Latvijā un skatos ir (brīvdabas klavieres) Kuldīgā, Jūrmalā, un izdomāju, ka vajag vienas arī Bauskā,” stāstīja Matīss Kataņenko.

Projektu, kas guvis arī finansiālu atbalstu, astoņpadsmitgadīgais jaunietis izstrādājis, būdams ASV. Tomēr nedaudz nācies pielikt arī no personiskajiem līdzekļiem, jo bezmaksas klavieres Bauskā neesot izdevies dabūt, bet atvešana no Rīgas izmaksātu vēl dārgāk.

Matīsam nācies iepazīt arī birokrātijas labirintus.

“Es biju domājis, ka es aiziešu pirmajā dienā uz domi, otrajā dienā nokrāsošu klavieres un trešajā uzstādīšu, bet tas izvērtās aptuveni divdesmit piecu dienu garumā,” atcerējās Matīss.

Tomēr gandarījums par paveikto ir liels gan pašam, gan draugiem.

Dažu dienu laikā puiši atklājuši, ka klavieres Bauskā spēlē daudz vairāk cilvēku, nekā viņi domājuši.

“Internetā bija salikti video, un daudzi man pazīstami salikuši, un es nemaz nezināju, ka viņi tik labi māk spēlēt klavieres. Tagad es zinu, ka ļoti daudziem cilvēkiem ir tāds apslēpts talants, ko viņi nebija parādījuši, un šādā veidā viņi to var parādīt,” stāstīja baušķenieks Armands Rutkovskis.

Sarkanās klavieres, kuras var izmantot ikviens, kam ir interese, būs brīvi pieejamas līdz tūrisma sezonas beigām. Vien pašiem jāparūpējas, lai lietus laikā tās tiktu apsegtas ar plēvi. Vai klavieres Rātslaukumā tiks uzstādītas arī nākamgad, esot atkarīgs no iespējam piesaistīt finansējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti