4. studija

Piekļuve Āgenskalna sākumskolai prasa laiku, nervus un gumijas zābakus!

4. studija

Kur likt bērnus, ja bērnudārza vadība plānotu remontdarbu laikā izsludina "brīvdienu"?!

Skandāls - konkursa "Misiņa pavēlnieks" organizators atsakās uzvarētājam piešķirt balvu!

Jaunietis arvien nav saņēmis pirms nepilna pusgada konkursā «Misiņa pavēlnieks» izcīnīto balvu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Uzņēmēja un mūziķa, trombonista Vaira Nartiša rīkotajā konkursā "Misiņa pavēlnieks" šā gada aprīlī 1. vietu ieguva Alūksnes vidusskolas audzēknis Deivids Struckis. Galvenā balva šajā konkursā ir mūzikas instruments, ko puisis arvien nav saņēmis. Tāpēc alūksnieši – gan vecāki, gan skolotāji, gan arī pats jaunais talants – apvainojušies uz konkursa rīkotāju. Tikmēr Nartišs uzsvēra – viņš negrasās izvairīties no savu saistību pildīšanas – vien vēlas, lai arī jaunais konkursants pildītu savējās.

Alūksnes novada vidusskolas audzēknis Deivids Struckis sešus gadus vietējā mūzikas skolā apguvis eifonija spēli. Jaunietis ir talantīgs, tāpēc pedagogi viņu pieteikuši Vaira Nartiša jauniešu atbalsta programmas konkursam "Misiņa pavēlnieks", kura uzvarētājam balvā pienākas pilnīgi jauns pūšamais mūzikas instruments, kas paliek viņa īpašumā.

Šāda balva ir ļoti nozīmīga mūziķim viņa tālākajā karjerā, jo, piemēram, pārceļoties uz citu mācību iestādi, no mūzikas skolas aizlienētais instruments būtu jāatstāj Alūksnē. 

"Viņš teica, ka sazināsies ar mani, un mēs sazinājāmies. Viņš teica, ka instruments nāk no citas firmas. Teica, ka atnāks līdz augustam un tad pārcēla uz septembri, un tad uz oktobri. Viņš saka, ka tā firma vainīga pie tā, ka tik ilgi nākot," stāstīja Deivids.

Kāpēc piecu mēnešu laikā instruments vēl nav nonācis līdz konkursa uzvarētājam?

Jauniešu atbalsta programmas konkursa "Misiņa pavēlnieks" rīkotājs Nartišs skaidroja: "Instruments nāca caur "Gawin Music", kas ir Vācijas distributors "Conn Selmer". (..) Es nevaru neko izmainīt – to, ka instruments kavējas, ka ir kavēšanās ar termiņiem. Līdz ar to, ja nemaldos, vēl augusta sākumā ar Deividu diskutējām par to, ka uz to laiku, kamēr instrumenta nav, es varu iedot savu personīgo instrumentu, lai jaunietis spēlētu. Deivids no tā atteicās."

Nartiša sacīto apliecina arī viņa "Whatsapp" sarakste ar Deividu. Tāpat patiesībai atbilst fakts, ka instrumentam, kas pasūtīts 29. aprīlī, kā visātrākais piegādes datums minēts 30. septembris.

Deivids, ticot, ka viņam jau vistuvākajā laikā būs pašam savs instruments, septembra sākumā uzsācis mācības Cēsu Mūzikas vidusskolā, taču pēc nepilna mēneša atgriezies dzimtajā Alūksnē.

"Viņš teica, ka, jā – ka, piemēram, ja es nemācos tagad mūzikas skolā, viņš vairs nepiešķirs man to instrumentu. Vispār jau es tagad turpinu mācīties mūzikas skolā. Un vēlos turpināt spēlēt, un varbūt atkal iestāties mūzikas vidusskolā. Es vēlos savu karjeru saistīt ar militāro novirzi un spēlēt vēl mūzikas instrumentu klāt. Piemēram, labs variants būtu spēlēt Nacionālo bruņoto spēku orķestrī un pie reizes arī dienēt. Tas bija tāds kā mans karjeras mērķis," stāstīja jaunietis.

Tieši uz šo jaunieša nodomu Nartišs norāda, atsaucoties uz konkursa nolikumu, kur teikts: "konkursantam ir liela vēlme spēlēt savu specialitātes instrumentu un kļūt par profesionālu mūziķi". Un jēdziens “profesionāls mūziķis” nozīmē augstāko muzikālo izglītību. "Latvijā ir tāda likumdošana, ka jebkurā orķestrī tu vari spēlēt tikai ar augstāko muzikālo izglītību," piebilda Nartišs.

Arī Nartiša un Strucka sarakste apliecina – konkursa rīkotājs vairākkārt mudinājis jaunieti turpināt muzikālo izglītību. Vēl vairāk – lai Deivids nekavētu laiku, Nartišs pat vienojies ar skolas vadību, ka jaunietis vienā mācību gadā varēs apgūt divu kursu mācību vielu.

Nartišs uzsvēra, ka nav vēlējies kādu apkrāpt – viņš tikai vēlas, lai Deivids atsāktu mācības mūzikas vidusskolā un ietu vēl tālāk. Turklāt viņa dāvinātais instruments līdz Alūksnei nonākšot jebkurā gadījumā.

"Šajā brīdī es veidoju divpusējo vienošanos ar Alūksnes Mūzikas skolu, ka es, Vairis Nartišs, kā dāvinātājs nododu Alūksnes Mūzikas skolai eifoniju. Ar papildu noteikumiem, ka Alūksnes Mūzikas skola var dot šo instrumentu Deividam Struckim spēlēšanai. Ar noteikumiem – ja jaunietis iestājas mūzikas vidusskolā, viss ir kārtībā, mēs katru gadu atzīmējam – jaunietis mācās mūzikas vidusskolā. Ja pēc pieciem gadiem (…) jaunietis mācās Mūzikas akadēmijā, instruments pāriet Deivida īpašumā. Ja viņš nemācās akadēmijā, instruments pāriet Alūksnes Mūzikas skolas īpašumā," klāstīja Nartišs.

Atliek vien cerēt, ka Deividam pietiks apņēmības vēlreiz atgriezties Cēsīs un turpināt mācības mūzikas vidusskolā un vēlāk – arī Mūzikas akadēmijā. Jo tikai šāda rīcība pavērs puisim iespējas veidot savu karjeru Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Štāba orķestrī, turklāt – spēlējot savu personīgo instrumentu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti