Panorāma

VGK īpašnieks veicis kaitnieciskas darbības

Panorāma

Aptur zāļu lieltirgotavas darbību

Domes priekšsēdētājam pārmet piekaušanu

Jaunietis apsūdz Ziedoni Cauni par piekaušanu; novada vadītājs to noliedz

Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune (ZZS) esot piekāvis kādu jaunieti Igoru, kurš nereti agresīvi braukājis ar auto, sarunā ar LTV apgalvo jaunieša draugs Linards. Savukārt Caune noliedz šo informāciju.

Konflikts starp Jelgavas novada Vircavas pagasta jauniešiem un novada domes priekšsēdētāju Ziedoni Cauni izcēlies pagājšpiektdien. Pēc viena iesaistītā jaunieša teiktā, viņš ar draugiem BMW markas automašīnā vienkārši vizinājās, kad aiz muguras parādījies domes priekšsēdētājs.

„Viņš dzinās mums pakaļ, stūma grāvī, dzina iekšā. Mēs visi trīs nobijāmies, kas mēs bijām [mašīnā]. Mēs braucām prom pa šo ceļu atpakaļ [rāda], mūs apturēja, lika visiem iepūst „trubiņā”. Mēs protams iepūtām, klausījām, un tad atbrauca Ziedonis Caune. (..) Tas, kas brauca ar to „bembi”, Igors, iekāpa policijas mašīnā, un tad Ziedonis Caune atvēra durvis un prasīja policistiem steku, lai atspārdītu Igoru,” stāsta viens no puišiem, kas bijis mašīnā, Linards. „Protams, policija pateica - nav vajadzības.

Policists atvēra durvis un Ziedonis Caune iesita ļoti spēcīgi Igoram. Igors apgāzās mašīnā, sāka raudāt un asinis ļoti tecēja no deguna, un Ziedonis Caune pasmējās, atsveicinājās ar visiem policistiem. Un, kad ieraudzīja, ka Igora tētis nāk, aizlaidās,” saka Caune.

Pats Caune situāciju apraksta citādi. Viņš devies mājās no darba, kad pamanījis garām braucam BMW, kuras vadītājus policija jau ilgi cenšas sodīt par ālēšanos uz vietējiem ceļiem.

„Es braucu no muguras putekļos, piebraucu tuvāk, lai redzētu numuru. Pa gabalu nevar redzēt, es piebraucu nu metrus 20, 15,” saka Caune. Viņš noliedz, ka būtu sitis.

„Es cīnījos un cīnīšos pret šādiem agresīviem braucējiem jauniešiem, jo tas novadā ir beidzies jau ar traģiskiem notikumiem: viens ir aizsaulē, viens slimnīcā. Un iedzīvotāji katrā sapulcē pārmet man, ka netiekam galā ar šādiem autobraucējiem,” klāsta Caune.

Tajā pašā krustojumā, kur LTV sastop Linardu, redzamas arī pamatīgas riepu pēdas, kas nepārprotami liecina par tā saukto driftošanu.

Linards gan stāsta, ka uz Mazlaukiem driftot braucot daudzi. Arī tumšās BMW markas automašīnās. Tieši šādu auto ievērojuši vietējie. „Diezgan bieži braukā, braukā. Akmeņi iet pa gaisu, pa ceļu „goņījas” vakaros,” saka Mazlauku iedzīvotājs Normunds. „Nopirka to „bembi” piekto modeli un braukā, pie veikala tur [rāda], redzat, melna strīpa. (..) Baidos par savu suni, bērni arī brauc ar riteņiem,” saka vietējais iedzīvotājs Aleksandrs.

Novada policijas priekšnieks Haralds Dauginovičs, kurš, kā stāsta jaunieši, bijis klāt konflikta brīdī, bet sitienu izlicies neredzam, notikušo neapstiprina, bet atturas arī noliegt. „Negribu komentēt, lai Valsts policija tiek galā, ja grib, lai runā ar mums atkārtoti, lai runā ar pārējiem, lai runā un skatās,” atgaiņājas Dauginovičs. „Tā situācija nav viennozīmīga, it sevišķi, ja pa vidu vēl ir piedzērušies cilvēki, kas ir galīgi neadekvāti (..) Izņemot to, kur ir gāzes pedālis, viņš [šoferis] neko vairāk nezina… Tas, kas stāv pie zārka savam bērnam atceras gan un pārējie arī tad sāk domāt, bet tas uz īsu brīdi,” komentē Dauginovičs.

Viņš arī atturas komentēt, vai domes priekšsēdētājam pienāktos ar dūrēm pārmācīt jauniešus pat, ja viņi ir bīstami, norādot – par to visu lems Valsts policija.

Ziņas par dažādām Caunes aktivitātēm vairākkārt plaši izskanējušas. Viena no skaļāk izskanējušajām lietām saistās ar medībām pirms vairākiem gadiem, kad Caune tika pieķerts medībās pašvaldības semināra laikā. Vēl vēl pirms tam krita aizdomas par Caunes dalību nelegālās medībās.

Neraugoties uz to, 2013.gada vasarā Caune atkal tika ievēlēts gan pašvaldībā, gan arī priekšsēdētāja amatā.

Savukārt šogad Caunes vadītā dome izsludinājusi iepirkums, kura prasības izpildāmas tikai jau līdz šim nolīgtai firmai. Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) gan liedzies turpināt šo iepirkumu, tomēr Jelgavas novada dome plāno tiesā to apstrīdēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti