Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Likumpārkāpējus iemūžina ar ķermeņa videokamerām

Diskusijā ar politiķiem top ieteikumi reģiona attīstībai

Jauniešu diskusijā ar politiķiem top ieteikumi Latgales reģiona attīstībai

Daugavpilī piektdien pulcējās aptuveni 80 jaunieši no 12 Latgales pašvaldībām, lai apspriestu ar politiķiem idejas un ieceres darbam ar jaunatni. Jaunieši atzīst, ka šī ir iespēja ne vien tapt sadzirdētiem no lēmuma pieņēmēju puses, bet arī komunikācijā ar valsts un pašvaldības līmeņa amatpersonām iepazīt viņu darba ikdienu.

"Mērķi tiešām ir ļoti plaši, ļoti lieli, kuri ir vajadzīgi jauniešiem, un ar lēniem solīšiem viņi pie viņiem arī pienāk - jaunieši un pašvaldības ar savu aktīvo darbību.

Pat izglītības ministre - viņa ieradās šeit, lai parunātu ar mums," stāstīja jaunietis no Višķu pagasta Rūdolfs Lukaševičs.

Tikšanās Daugavpilī bijusi arī pirmā oficiālā darba vizīte jaunajai izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai (Jaunā konservatīvā partija), kura uzrunā jauniešiem uzsvēra vajadzību pēc kritiskās domāšanas un konkrētības, formulējot savas vēlmes, uzsverot arī neformālās izglītības un brīvprātīgā darba nozīmi izglītības procesā.

"Daudzi jauniešu priekšlikumi ir jau darboties spējīgi. Bet mani visvairāk uzrunāja tādas divas lietas.

Es uzskatu, ne tikai brīvprātīgā darba, bet varbūt neformālās izglītības pieredze, kas varētu būt viens no atskaites punktiem arī skolu kvalitātes kritērijam, un arī tam, kā tālāk tiek uzņemti jaunieši augstākajā izglītībā.

Otrs, ir skaidrs, ka jauniešiem vienalga, vai viņš dzīvo reģionos, vai centrā, tajā brīdī, kad viņš uzsāk savas darba gaitas," stāstīja ministre.

Arī citi pasākumā klātesošie deputāti uzsvēra lielo jauniešu iesaistes nozīmi plānošanas dokumentu izstrādē, jo tas esot ieguldījums nākotnē, kas ļauj idejām būt ilgtspējīgākām un nākotnes sabiedrībai saistošām, kas ir īpaši aktuāli Latgales reģionā. 

"Diemžēl ir tāda situācija laukos, ka te paliks skolotāji, kaut kādi zemessargi, muitnieki, nu, tas ir arī viss, tādēļ mums ir jāaudzina uzņēmēji - jādod viņiem iespējas, jāatļauj kļūdīties un jāatļauj mēģināt," teica Kārsavas novada domes deputāts un jauniešu organizācijas vadītājs Juris Vorkalis.

Pasākuma gaitā astoņu darba grupu izstrādātie priekšlikumi un konkrētie soļi to sasniegšanai kultūras, sporta, uzņēmējdarbības, izglītības un komunikācijas nozarēs nākamās nedēļas laikā tiks apkopoti un iesniegti izskatīšanai Latgales reģiona pašvaldībām un Latgales plānošanas reģiona attīstības nodaļai, kas tālāk lems par priekšlikumu iestrādāšanu Latgales attīstības stratēģijā 2021. - 2027. gadam. Tas nepieciešams, realizējot Eiropas Komisijas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" atbalstīto projektu "Civis novus".

Pērn aizvadītas sešas vietēja līmeņa diskusijas Līvānos, Daugavpils novadā, Dagdā, Balvos, Krāslavā un Ludzā, kur vairāk nekā 300 jauniešu idejas apkopotas 125 priekšlikumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt