Jauniešu – bezdarbnieku skaits sasniedz 21 500; eksperte: jaunatne ir neatbalstīta

Šobrīd Latvijā 21 500 ekonomiski aktīvie jauniešiem vecumā no 15 līdz 25 gadiem ir bezdarbnieki. No tiem tikai 11 000 ir reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā.

Latvijas Jaunatnes padomes projektu vadītāja Laura Zvejniece apgalvo, ka jauniešu bezdarba problēma ir vēl  lielāka. Viņa kritizē ierēdņus un uzsver neformālās izglītības nozīmi. „Izglītības un zinātnes ministrija bieži vien fokusējas uz vienu konkrētu lietu. Ja tās ir arodskolas, tad tās ir arodskolas, ja tās ir augstskolas, tad tās ir augstskolas. Tā ir ministrija, kurai vajadzētu vairāk skatīties laukā. Šinī gadījumā viņi ir aizmirsuši jauniešus: neformālo izglītību, jauniešu organizācijas. Somijā 52% jauniešu ir kādā organizācijā, Latvijā tie ir nepilni 10%. Tas nozīmē, ka nav pietiekams atbalsts jauniešu darbībai – ne visos gadījumos, bet tomēr kā pret sienu,” norāda Zvejniece.

Vēstīts, ka arī ES un Eiropas valstu vadītāji ir satraukušies par ievērojamo bezdarbu jauniešu vidū, it sevišķi ekonomiskās krīzes visvairāk nomāktajās valstīs – Spānijā, Portugālē un Grieķijā. Ir pat izskanējuši apgalvojumi par mūsdienu jauniešiem kā par zudušo paaudzi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti