Jauniešiem rīkos digitālās Eiropas Parlamenta pirmsvēlēšanas

Latvijā 2019. gada 8. maijā pirmo reizi notiks digitālās Eiropas Parlamenta pirmsvēlēšanas ‒ simulāciju vēlēšanas 16 - 17 gadus veciem jauniešiem, informēja projekta īstenotājs "ManaBalss".

Projekta “Digitālās pirmsvēlēšanas - pilotprojekts Latvijas skolās!” ietvaros jaunieši balsos par 16 politiskajiem spēkiem, kas piedalās Eiroparlamenta vēlēšanās, tādējādi gūstot vēlēšanu pieredzi digitālā formātā. Jau daudzus gadus Ziemeļvalstīs ‒ Somijā, Norvēģijā un citur ‒ skolēniem tiek dota iespēja piedalīties simulāciju vēlēšanās, kas notiek īsi pirms jebkurām vēlēšanām, bet tas nekad nav noticis digitālā formātā.

Ar Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā finansiālu atbalstu tapusī "ManaBalss" platforma "lemejs.lv" ļaus jauniešiem kritiski izvērtēt un analizēt politiskos spēkus, lai 8. maijā digitāli izdarītu savu izvēli.

Visu aprīli sešās Latvijas skolās, kas piedalās projektā, notika dažādi pasākumi, kas saistīti ar Eiroparlamenta vēlēšanās. Skolēni veidoja plakātus par partiju programmām, uzzināja informāciju par Eiropas Parlamenta nozīmīgumu Latvijā, analizēja piedāvātos kandidātus, lai spētu pieņemt apzinīgu lēmumu un piedalītos digitālajās pirmsvēlēšanās 8. maijā.

Ziemeļvalstu pieredze rāda, ka turpmāk, kad jauniešiem jau ir iespēja piedalīties oficiālās vēlēšanās, pateicoties iepriekšējai pirmsvēlēšanu pieredzei skolās, viņi ir aktīvāki arī oficiālajās vēlēšanās. Šī pirmsvēlēšanu pieredze skolās jauniešiem māca izvērtēt informāciju, pieņemt apzinīgus lēmumus par politiskajiem piedāvājumiem un apzināties savas pilsoniskās, demokrātiskās līdzdalības svarīgumu, norādīja "ManaBalss".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti