Jauniešiem piedāvā demokrātijas mācības Briselē

Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) īsteno jauniešu demokrātijas projektu "Jaunā Eiroparlamenta paaudze: demokrātija vienotā Eiropā" (yMED), kurā aicina līdz 31.janvārim pieteikties jauniešus vecumā no 18 līdz 30 gadiem.

Dalība "yMED" projektā jauniešiem dos unikālu iespēju kļūt par jauniešu Eiropas Parlamenta locekli un piedalīties Eiropas Parlamenta sesijas simulācijā, kas notiks LLU 16.-22. martā.

Piedaloties projektā, jaunietim būs iespēja pieredzēt Eiropas Parlamenta lēmumu pieņemšanas procesu, izteikt savu viedokli un pieņemt rezolūcijas par svarīgiem jautājumiem, kas ietekmē jauniešu dzīves kvalitāti (jauniešu bezdarbs, izglītība, veselība, sociālā atstumtība u.c.); kļūt par vienu no dalībniekiem, kam būs iespēja doties uz Briseli Eiropas Savienības institūciju vizītē; iepazīties ar gandrīz 80 jauniešiem no sešām dažādām Eiropas valstīm; gūt jaunu pieredzi un zināšanas, piedaloties starpkultūru vakaros, kopējās sporta aktivitātēs, mūzikas un deju pasākumos u.c.

Lai piedalītos projektā, februārī jābūt gatavam piedalīties divu dienu sagatavošanas apmācību seminārā, kur tiks nodrošināta nepieciešamā informācija, lai jaunietis gūtu iemaņas, prasmes un zināšanas par Eiropas Parlamentu.

Projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Tā galvenie mērķi ir veicināt jauniešu aktīvu pilsonisko apziņu un Eiropas pilsonību, attīstīt vienotību un sekmēt iecietību jauniešu vidū un veicināt dažādu valstu jauniešu savstarpējo izpratni.

Projekta īstenošanā piedalās 13 sadarbības partneru organizācijas sešās Eiropas valstīs - Latvijā, Lietuvā, Itālijā, Horvātijā, Čehijā un Rumānijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt