Dienas ziņas

Sākusies dejotāju prasmju pārbaude

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jauniešiem iespēja izmēģināt deputāta darbu

Jauniešiem iespēja izmēģināt Saeimas deputāta darbu

Saeimas Eiropas lietu komisijā deputāti pirmdien, 2. maijā, tikai sniedza padomus un paši diskusijās neiesaistījās. Komisijas mikrofonus izmantoja jaunieši no visas Latvijas – viņiem dota iespēja aizstāvēt, pretoties vai mēģināt grozīt piedāvāto komisijas pozīciju.

Ap Saeimas komisijas ēku šodien pulcējas jaunieši, gan skolēni, gan studenti. Artis braucis no Bauskas, lai ieskatītos komisijas darbā. Viņš norādīja, ka, ja kļūtu par deputātu, vēlētos paaugstināt deputātu standartus komunikācijā ar sabiedrību.

"Tā lieta, ko vajadzētu labot, ir šis ārišķīgums. (..) Uzrunāt tautu vajag un savienoties ar tautu ir ļoti svarīgi (..)," sprieda Artis.

Viņa skolas biedrs Krišjānis uzskata, ka daļa ievēlēto neapzinās sava amata svarīgumu. "Tā būtu naudas tērēšana nevajadzīgās lietās, tas noteikti būtu jāmaina," vērtēja Krišjānis.

Uzrunājot jauniešus, visbiežāk izskan, ka deputātiem lielāka uzmanība būtu jāpievērš jauniešu problēmām. Viņi gan piebilda, ka tā, visticamāk, šķiet, jo pašiem jauniešu aktualitātes šobrīd ir svarīgākās.

Bet, jautājot, kam pievērstu uzmanību, ja paši reiz tiktu ievēlēti, – bieži izskan dabas aizsardzība un sociālā labklājība.

"Tā būtu vairāk sociālā labklājība. Tā kā es pati interesējos par jauniešu lietām, varētu būt balstīts tieši uz to," atzina studente no Nīderlandes Elīza.

Šeit neizskanēja tikai kritika par deputātiem un viņu darbu. Matīss studē Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē un norādīja, ka, jo vairāk uzzina par deputātu darbu, jo sarežģītāks tas šķiet.

"Es vēlētos kļūt par labu kolēģi, jo es pieļauju domu, ka šis ir ļoti smags darbs, ko cilvēki nenovērtē, jo ir grūti pieņemt tādus lēmumus, kas patīk visai tautai," sprieda Matīss.

Tieši priekšstata radīšana ir viens no šodienas mērķiem, sacīja Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda ("Attīstībai/Par!"). Deputāti šodien ir tikai kā mentori un neargumentēja šodien izskatāmo jautājumu.

"Dot iespēju saprast, par ko diskutē, kā diskutē. Mēs vadīsimies pēc procedūrām, kas ir ikdienā. Būs kāds, kuram būs uzdots pretoties, kāds, kuram būs uzdots aizstāvēt, kāds, kurš gribēs grozīt, kāds, kurš gribēs saglabāt," norādīja deputāte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt